W jaki sposób w domu zaparzyć kawę najlepszą z możliwych? Taką, która rano postawi nas na nogi, a po południu będzie przyjemnym dodatkiem do spotkania z przyjaciółmi?

Sztuka zaparzania kawy to ważna umiejętność, szczególnie gdy pijemy ją codziennie. Jak to wygląda u nas? Przed ciążą zaczynałam poranek od filiżanki aromatycznej czarnej substancji. A potem? 

Potem to mniej więcej było tak…

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Magda Jasińska (@mamine.skarby)

Otóż tak. Kawa to była moja słabość. Jeśli i Ty to znasz to może czas zapoznać się z domowymi sposobami zaparzania kawy, bo kto powiedział, że w domu nie można napić się kawy niczym z najlepszej kawiarni? Oczywistym jest, że najlepszy sposób parzenia kawy gwarantuje nam ekspres ciśnieniowy. Jeśli jednak nie posiadasz ekspresu, lub taki wydatek jest poza Twoim zasięgiem, to jest też kilka innych możliwości by napić się w domu dobrej kawy. 

Kawiarka

coffedesk

Najprostszym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest raczej kawiarka. To także jedna z tańszych opcji. Można wybrać kilka wielkości, jest prosta w obsłudze i przede wszystkim przenośna. O czym pamiętać kupując kawiarkę? Na kuchenki gazowe, indukcyjne oraz elektryczne trzeba kupić odpowiedni rodzaj kawiarki.

Minusem kawiarki jest z pewnością to, że trzeba ją umyć po każdym użyciu i kontrolować w trakcie zaparzania kawy. 

Aeropress

parzenie kawy

Aeropress na pierwszy rzut oka jest urządzeniem kosmicznym, ale świetnie sprawdza się w podróży. Łatwy w użyciu, niewielki, przenośny i bezproblemowy jeśli chodzi o czyszczenie.

Ile kaw zrobimy w aeropressie? Jeden duży kubek lub dwie filiżanki – to nie jest to jednak dobre rozwiązanie jeśli często mamy gości.

Dripper do kawy

dripper

Drippery mogą być szklane, ceramiczne, a także plastikowe – od lat są udoskonalane, a przy tym coraz bardziej designerskie. Jak parzyć kawę w dripperze? To proste. Jest to metoda przelewowa, która zapewnia w kilka minut pyszną kawę bez fusów – to właśnie by się ich pozbyć powstał dripper wiele lat temu. Potrzebny jest także filtr, dość grubo zmielona kawa, dzbanek do zalania jej i waga – proporcje są tu niezwykle istotne.

Ekspres do kawy

ekspres do kawy

Na koniec metoda, która zawsze się sprawdza. Ekspresy są najpopularniejsze, bo dają dużą wygodę użytkowania. Także tutaj mamy spory wybór: ekspres przelewowy, ciśnieniowy lub kolbowy.

Wiele zależy od tego, jakie mamy możliwości finansowe, a także ile posiadamy przestrzeni w kuchni, bo niektóre z nich są naprawdę spore.

Jeżeli lubisz mocne kawy konieczny będzie ekspres ciśnieniowy, jeśli jednak wolisz delikatniejszy smak – być może odpowiedni będzie ekspres kapsułkowy?

Spory wybór ekspresów do kawy, kawiarek, czy dripperów znajdziesz na stronie https://www.coffeedesk.pl/

 

Sekret pysznej kawy

Pomijając opcję kapsułek (choć można kupić także takie wielokrotnego użytku, które samemu napełnia się kawą) musimy pamiętać, że w każdym powyższym przypadku ważna jest jakość ziaren, a także stopień ich zmielenia. Warto zatem zapoznać się wcześniej z rodzajem kawy, jej intensywnością, gdyż bardzo wiele zależy od użytych ziaren. 

 

*Artykuł powstał we współpracy z Coffeedesk

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie 

Podziel się