Kuchnia to serce domu, miejsce w którym spędza się bardzo dużo czasu. Przynajmniej ja spędzam. Zatem aranżacja kuchni była moim priorytetem. Tak, by była ładna i funkcjonalna. 

Dzisiaj chcę Wam pokazać jak się ostatecznie prezentuje nasza kuchnia. Co się sprawdziło, a co niekoniecznie. Zacznijmy od projektu.

PROJEKT KUCHNI

Marzyła mi się kuchnia na wymiar. Koniecznie z białymi frontami, bo poprzednia nasza kuchnia była cała drewniana, więc  potrzebowałam odmiany. Mamy kuchnię otwartą na salon, więc chciałam ją nieco zamknąć z jednej strony i stworzyć ladę, przy której by stały hokery. 

Zanim ostatecznie zdecydowaliśmy się na kuchnię z firmy Ikea to zrobiliśmy projekty na kuchnię pod zabudowę. 

Efekty możecie zobaczyć poniżej. 

KUCHNIA NA WYMIAR- PROJEKT 1

KUCHNIA NA WYMIAR- PROJEKT 2

Oba projekty są bardzo do siebie podobne, ponieważ raczej byłam pewna tego jak ma moja przyszła kuchnia wyglądać. 

DLACZEGO ZDECYDOWALIŚMY SIĘ NA KUCHNIĘ IKEA?

Wybór ostatecznie padł na Ikeę, ponieważ względy finansowe wzięły górę. To nie był jedyny powód, ale bardzo znaczący. Kuchnia na wymiar potrafiła kosztować nawet 2 razy więcej, niż podobna (bo oczywiście nie taka sama) z Ikea. 

Głównym minusem wyboru firmy Ikea było to, że szafki nie mogły być aż do sufitu. A zależało mi na spójności. Inne minusy praktycznie odpadły, ponieważ w Ikea mogliśmy dostosować szafki tak, jak tego chcieliśmy.

Ikea ma swoim asortymencie szafki na cichy domyk, nerki, szuflady w szufladach, dzięki którym można zaprojektować kuchnię, która spełni nawet duże wymagania kupującego. 

KUCHNIA IKEA

 

Choć powiem Wam, że z początku ciężko było mi się pogodzić z tym, że rezygnujemy z realizacji kuchni na wymiar. 

JAK ZABRAĆ SIĘ ZA PROJEKT KUCHNI W IKEA?

W normalnych warunkach można wybrać się do Ikei i zaprojektować kuchnie. Pechowo nasze projektowanie odbywało się w czasie z lockdown-u, więc nie było opcji, by zaprojektować ją na miejscu. Na szczęście projekt kuchni można było zrobić również przez internet – poprzez tzw. planer kuchni. Wystarczy stworzyć projekt samodzielnie, albo skorzystać z opcji połączenia się z konsultantem i wspólnie z nim zaprojektować kuchnię online. 

Na naszym projekcie wszystko grało, dopiero przy montażu szafek okazało się, iż mierząc pomieszczenie zapomnieliśmy o belce, która przechodzi przy suficie na wejściu do kuchni. Jak to się skończyło? Dowiecie się z filmu. Ale najpierw zdjęcia.

KUCHNIA IKEA PROJEKT

IKEA KUCHNIA

IKEA

IKEA

A jeśli interesują Was szczegóły to koniecznie zerknijcie na poniższy film- tam pokazuję całą kuchnię, oprócz tego jest też mowa o tym ile wydaliśmy.

Dajcie znać koniecznie w komentarzu jak Wam się podoba nasza nowa kuchnia 🙂

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

Podziel się