Adwent zbliża się nieuchronnie. Jak przygotować na adwent dzieci? Dzisiaj chcę Wam pokazać książki, które z pewnością umilą ten czas, rozjaśnią okres oczekiwania i pomogą spędzić adwent w odpowiedniej atmosferze. 

Czas na książki, które mnie zachwyciły i z pewnością pomogły moim córkom lepiej przeżyć ten czas. 

1. KALENDARZ ADWENTOWY  Barbara Garczyńska

KSIĄŻKA NA ADWENT

 

„Kalendarz adwentowy” pomaga uporządkować rodzinne przeżywanie okresu świątecznych przygotowań. Opisane są w nim krótkie historie z życia czteroletniej Małgosi, jej dwuletniego brata Pawełka oraz ich rodziców. Opowieści inspirują do refleksji, zamiast nacisku na sprzątanie, czy gotowanie dzieci mogą dowiedzieć się co w Świętach Bożego Narodzenia jest najważniejsze. Młody czytelnik poznaje ponadto takie tradycje, jak: postanowienia adwentowe, wieniec adwentowy, lampion, roraty i wiele innych. 

To bardzo wartościowa pozycja, z którą spędziłyśmy adwent w zeszłym roku. 

Kalendarz adwentowy dostępny TUTAJ.

2. WSZYSCY NA CIEBIE CZEKAMY  Marek Kita

WSZYSCY NA CIEBIE CZEKAMY

„Wszyscy na Ciebie czekamy” nieco różni się od pierwszej propozycji. Książka ukazuje oczekiwanie na Mesjasza opisane w Biblii, przybliża religijną głębię tradycji przygotowywania szopki bożonarodzeniowej. Pokazuje postacie biblijne od Adama i Ewy, aż do przyjścia na świat Jezusa. 

Z pewnością zachęca do rodzinnego, adwentowego oczekiwania. 

Książkę można nabyć TU.

 

3. DZIECI POZNAJĄ ADWENT  Francesca Fabris

książka na adwent

 

Dzieci poznają adwent to niejako krótki podręcznik, który zapoznaje dzieci z podstawowymi terminami liturgicznymi i przedstawia głównych bohaterów adwentowego czuwania. To jakby taka podstawa, która pomaga wytłumaczyć czas oczekiwania. 

Znajdziemy tam również kalendarz adwentowy, kalendarz dobrych uczynków, pomysł na wykonanie wieńca adwentowego i propozycje wielu innych inspirujących aktywności, które pomogą dzieciom w twórczy sposób przygotować się na święta Bożego Narodzenia.

TUTAJ można nabyć książkę. 

4. NIEBIESKI ALBUM  Ewa Hanter

KSIĄŻKA ADWENT

 

Ta książka to zajęcia rozwijające dla małych dzieci w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia. Nakłania do refleksji, obserwacji świata w trakcie spacerów. Ponadto  Na tle roku liturgicznego najmłodsi zostają wprowadzeni w sens symboli i tradycji związanych z Adwentem i świętami Bożego Narodzenia. Książka jest bogato ilustrowana i przedstawiona w postaci opowiadania o pracy i rozmowach mamy z córeczką. Ma ona zachęcić rodziców do podjęcia podobnego wysiłku wychowawczego i zrobienia własnego Niebieskiego albumu.

Książkę można zobaczyć na TEJ stronie. 

5.  24 OPOWIEŚCI ADWENTOWE. CZEKAJĄC NA JEZUSA.  Fleur Nabert, Sophie Maraval-Hutin, Sophie de Mullenheim

opowieści adwentowe

To piękna książka dla dzieci stworzona w formie  24 zupełnie wyjątkowych opowieści adwentowych i wigilijnych, które poniekąd pełnią funkcję kalendarza adwentowego. Jest napisana z myślą, by codziennie w grudniu wieczorem usiąść z naszymi pociechami i przeczytać im opowiadanie związane z Bożym Narodzeniem i tym samym umilić czas oczekiwania na Wigilię. Historie są różne, zarówno te klasyczne, jak Pokłon Trzech Króli, Herod dowiadujący się o nadejściu Mesjasza czy oczywiście samo Boże Narodzenie, jak i bardziej zaskakujące, jak na przykład te o zupełnie niezwykłej pielęgniarce, o czwartym Mędrcu czy o Bożej niespodziance. Wszystkie opowieści prezentują morał osadzający się na dobroci i miłości.

 

Opowieści dostępne TUTAJ

 

Mam nadzieję, że nieco pomogłam Wam w wyborze wartościowych książek adwentowych dla dzieci. Jeśli macie inne, ciekawe tytuły do polecenia to koniecznie piszcie w komentarzu 🙂

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

Podziel się