Te bajki chwytają za serce. To krótkometrażowe filmiki, które niejednokrotnie zdobyły nagrodę za przekaz jaki niosą ze sobą. 

Dlatego warto puścić je dziecku, które skończyło 6-7 lat. Dlaczego nie wcześniej? Poruszają dość poważną tematykę, którą może nie do końca zrozumieć młodsze dziecko. Dobrze by było również, gdyby rodzic był w pobliżu i tłumaczył zamysł filmu. Produkcje są krótkie, więc poświecimy chwilę, a możemy dzięki temu przetłumaczyć maluchowi lub starszakowi, że w życiu bywają takie chwilę, gdy trzeba się zmierzyć z trudnościami, chorobami, czy z tym, że nie do końca się nam wszystko udaje. 

Wszystkie filmiki są ogólnodostępne na YT. A o czym dokładnie są polecane przez nas krótkometrażowe bajki? O tym poniżej.

HAIR LOVE

Hair Love zdobył nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego na 92. ceremonii rozdania Oscarów.

Opowiada historię taty i córki, którzy próbują się odnaleźć w nowej, trudnej dla nich sytuacji jaką jest choroba mamy/żony. Nie jest im łatwo ale udowadniają, że dzięki współpracy i wzajemnemu wsparciu- wszystko jest możliwe.

FLOAT

To filmik, który warto wytłumaczyć dziecko. Opowiada o wyjątkowości dziecka, której jego ojciec nie docenia. Wręcz początkowo się wstydzi i próbuję ukryć malucha przed całym światem.

Ostatecznie zdaje sobie sprawę z tego, że ważniejszy jest jego syn i to jak się czuje, niż to co myślą inni. Bardzo pouczająca opowieść. 

MR INDIFFERENT

To krótkometrażowy filmik, który pokazuje jak wiele daje nam życzliwość. Gdy jesteśmy dobrzy dla innych to cała nasza postawa się zmienia, nastawienie do świata staje się pozytywne. To właśnie możemy zobaczyć podczas niecałych 3 minut.

SOAR

Soar to film o tym, że nigdy nie należy się poddawać, nawet wtedy, gdy wydaje się, że już wszystko stracone. 

WIND

To film o dążeniu do celu oraz poświęceniu. Babcia z wnuczkiem- ich relacja jest pokazana w sposób niesamowity. 

DEAR ALICE

Film pokazuje to, że zawsze można być miłym dla drugiego człowieka. Wystarczy poświęcić mu czas, czy po prostu uśmiechnąć się. Czasem wystarczy tak niewiele. 

WINDUP

WiNDUP przedstawia relację między ojcem, a jego chorą córką. To wielokrotnie nagradzany krótki film animowany, a zarazem wzruszająca opowieść o kruchości życia, miłości i tym, co to znaczy nigdy się nie poddawać. 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie
Podziel się