Dla swojego dziecka jesteś w stanie góry przenosić. Chcesz, by miało wszystko to, co najlepsze. Dbasz o jego rozwój, poświęcasz czas i energię, by w przyszłości wyrósł z niego wartościowy człowiek.

W tym całym dążeniu zapominasz o jednej, jakże istotnej rzeczy. Takiej, której nie da się niczym zastąpić, a której brak skutkuje na lata.

Ale o tym za chwilę.

Przypomnij sobie jak to było kiedyś, jeszcze w zamierzchłych czasach, gdy nie miałaś dzieci u boku. Kiedy jedynym Twoim zmartwieniem było to jaki kolor lakieru do paznokci dobrać do konkretnej sukienki. Gdy narzekałaś na zmęczenie po powrocie z pracy do domu, zarzekałaś się, że „padasz na pysk”. Dzisiaj to sformułowanie, przy dwójce dzieci u boku nabiera dla mnie zupełnie innego znaczenia. Znacznie bardziej dosłownego…

Jednak dziś nie o tym. Chcę, byś przypomniała sobie jak wiele miałaś wtedy czasu- na ulubiony film, czy serial. Na spacer z Twoim facetem u boku. Na rozmowy zupełnie o niczym. Był czas na pielęgnowanie uczuć, choć wtedy Ci się wydawało, że czas za szybo leci. A teraz? Skoro wtedy leciał, to teraz dostał jakiś silnik z turbodoładowaniem. Wciąż musisz wybierać z czego zrezygnować, by znaleźć czas na coś innego (powiedz mi, że nie tylko ja tak mam!?!).

DSC_0008

Kurcze do dziś pamiętam jak przez przebywanie non stop z moim A. miałam go ochotę udusić. A dziś? Dziś to nawet nie wiem kiedy miałabym to zrobić. Przykre, wiem 😉 Nie żeby to był jedyny powód dla którego on żyje, ale… Trochę się pozmieniało. Dzieci są w naszym życiu nieustannie i nieprzerwanie. Są wciąż głównym tematem rozmów. Wciąż blisko i już się przyzwyczailiśmy, że tak jest.

DSC_0035

Może u Ciebie jest podobnie, albo zgoła inaczej. Jednak jedno jest pewne- po urodzeniu dziecka ma się mniej czasu, by zadbać o relacje w związku. I choćbyś się zarzekała, że wszystko jest w porządku, że ten problem Cię nie dotyczy to powiem Ci…

Zrób to dla swoich dzieci i zadbaj o relacje z ich tatą

To jest ta jedna rzecz, którą rodzic powinien zrobić dla swojego dziecka. Bo dla dziecka to WAŻNE. Ważne, by mogło obserwować zdrowe relacje rodziców, którzy dbają o swoje uczucie. Bo skąd ma brać przykład w przyszłości?

A teraz zadaj sobie to pytanie. Tak, jak ja zadałam jakiś czas temu. Jak bardzo dbasz o relacje ze swoją drugą połówką? A może powinnam spytać:

Jak bardzo zaniedbałaś te relacje?

Dzień za dniem pędzi jak szalony. Gdzieś pomiędzy bajką, którą czytasz przed snem, obiadkiem, który szykujesz, czy wieżą z klocków, którą układasz jest też Twój mąż/partner.

Zmęczony, zmieniony. Podobnie, jak Ty.

I zanim popłyną kolejne lata i zdasz sobie sprawę z tego, że masz kogoś obcego u boku… Zrób coś, no!

Ja wiem! U mnie też ciężko o jeden dzień sam na sam. Już łatwiej zostawić mi dzieci pod Jego opieką i samej wybyć. Babcie pracują i ciężko w ciągu tygodnia o chwile wytchnienia. Ale są weekendy. I chwała, że są!! W któryś dzień zapewne babcia dzieci przygarnie.

Tylko błagam nie siedźcie w domu! W domu powielasz tylko schematy. Odpoczniesz od dzieci ale będziesz sprzątać, oglądać tv i robić inne nic nie warte rzeczy.

Wyjedźcie na weekend. Niech to będzie Wasz czas. Tak bardzo Wam potrzebny.

A teraz spójrz jak wyglądał nasz ostatni weekend. Pojechaliśmy do Torunia. Chodziliśmy za rękę, jak za dawnych lat. Gadaliśmy godzinami. To zbliża.

DSC_0023

DSC_0033

Sukienka- Zaful

DSC_0039

P.S. Zbliża się weekend. Może też spróbujesz?


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

Podziel się