Jeśli zastanawiasz się jak zrobić nietuzinkowe zaproszenia dla swojego dziecka na urodziny to jesteś w dobrym miejscu 🙂 Lila już w tym tygodniu kończy 4 latka i postanowiłyśmy zrobić zaproszenia własnoręcznie.

Jak się okaże- to nic trudnego! A przy tym wiele zabawy z brokatem, kolorowymi guzikami, kartkami i nie tylko. Na dodatek to miły gest, gdy wręczasz gościom coś w co Twoje dziecko włożyło wiele serca.

Przekonałam Cię?

To do roboty! 🙂

Przygotowanie:

By zrobić efektowne zaproszenia potrzebujemy kolorowe dodatki i wyobraźnię. Dzisiaj pokażę Ci co my z Lilą użyłyśmy, by stworzyć jej zaproszenia na urodziny.

Jak zrobić zaproszenie dla dziecka- co potrzebujemy?

jak zrobić zaproszenie na urodziny diy

Przydadzą się z pewnością:

-kolorowe papilotki do muffinek w dużej ilości

-różnokolorowe i kształtne guziki

-papier kolorowy techniczny

-filc kolorowy (opcjonalnie)

-kolorowe cyferki samoprzylepne (kupiłam w Pepco)

-klej do klejenia na gorąco, albo jakiś dobry klej do papieru

 

Każde inne kolorowe dodatki są mile widziane. Wiele brokatowych ozdób można dostać w Pepco, czy tez innym papierniczym sklepie. By stworzyć zaproszenia urodzinowe wystarczy też użyć choćby koralików. Moje córy miały też wiele bransoletek, które się niestety rozpadły, ale część z nich dostała nowe życie właśnie na zaproszeniach 🙂

jak zrobić zaproszenie na urodziny diy

Skoro już wiesz, że wszystko zależy od twórcy to czas wziąć się do roboty! 🙂

Instrukcja krok po kroku- jak zrobić zaproszenie na urodziny

Z bloku technicznego z kolorowymi kartkami bierzemy jedną kartkę w wybranym kolorze. Składamy ją na pół wzdłuż dłuższego boku. Następnie dzielimy na dwie mniejsze, składane kartki 🙂

jak zrobić zaproszenie na urodziny diy

Przygotowujemy pozostałe gadżety- jeśli mamy pistolet na gorący klej to włączamy go do kontaktu i czekamy aż się nagrzeje (to praca jedynie dla dorosłych!).

Jeśli natomiast mamy zwykły klej to sadzamy malucha przy stoliku, dajemy klej i różne dodatki, by sam mógł stworzyć swoje własne zaproszenie na urodziny.

Z filcu możemy wyciąć różne kształty, podobnie jak z kolorowych kartek 🙂 A dziecko niech według własnej wizji nakleja ja na przygotowane zaproszenie. Lili bardzo się spodobało takie kreatywne zajęcie 🙂

JAK ZROBIĆ ZAPROSZENIE NA URODZINY

Gdy Lila skończyła swoje dzieła, poprosiłam ją o pomoc przy tworzeniu bardziej oficjalnych zaproszeń.

Na pierwszy ogień poszło guzikowe zaproszenie.

Poprosiłam moją niespełna czterolatkę, by wyszukała guziki w tych samych kształtach, ale innych kolorach. A następnie ułożyłam je w kształcie kwiatka z liśćmi. Z małych koralików powstała natomiast liczba 4. Wszystko przykleiłam na gorący klej.

jak zrobić zaproszenie urodzinowe

Przy tym zaproszeniu było trochę pracy, więc przy kolejnych postawiłam na większą prostotę i tak powstały zaproszenia z papilotek do muffinek 🙂

jak zrobić zaproszenie urodzinowe

Papilotki wystarczy spłaszczyć. Jeśli są różnej wielkości to mniejszą przykleić do szerszej. Następnie przykleić na nie odpowiednią liczbę ( u nas jest to 4).

Potem wszystko zależy od naszej wyobraźni- wykorzystajmy kolorowe guziki, czy tez inne błyskotki, by stworzyć wyjątkowe zaproszenie.

A to kilka naszych pomysłów 🙂

jak zrobić zaproszenie urodzinowe

jak zrobić zaproszenie urodzinowejak zrobić zaproszenie urodzinowe

Zabawy było przy tym wiele 🙂 to córki tak naprawdę decydowały co znajdzie się na kartce z zaproszeniem. Potem wystarczy już wydrukować treść do środka kartki i zaproszenie gotowe. I na pewno jest wyjątkowe!

Ale najważniejsze jest to, że solenizantce się podoba 🙂

 

 

Podziel się