Coraz bliżej Święta. Jak co roku, chciałam wysłać kartki dla rodziny. Kiedy dziewczyny były młodsze to miały piękne sesje zdjęciowe (TU I TU) i łatwo było wykorzystać ich efekt jako kartki pocztowe oraz wysłać najbliższym. Grudzień to jednak bardzo  zabiegany miesiąc, więc żeby zaoszczędzić czas (i pieniądze) sama robię zdjęcia L&L w świątecznym klimacie. 

Przy okazji podzielę się z Wami moimi pomysłami 🙂 Niech Was nie zdziwi to, że na niektórych zdjęciach dziewczyny są bardzo małe. Są to zdjęcia z 2015 roku, gdy po raz pierwszy zrobiłam im domową sesję świąteczną. Te zdjęcia pokazują jak bardzo się zmieniły moje córki, ale również uległ zmianie mój warsztat fotograficzny. To jest jak z każdą pasją- im częściej próbujesz to dochodzisz do większej wprawy. Ciebie również chcę zachęcić do próbowania 🙂

Co potrzebujemy?

– Neutralne tło: biała, lub jednolita ściana. Płótno, albo białe prześcieradło, które można by zawiesić za plecami modelek. Można również zaopatrzyć się w tło fotograficzne. 

-Świąteczne gadżety: choinka, ozdoby, bombki, itd.

-Aparat

-Dobry humor dzieci (wskazany)

Oto efekt naszej domowej sesji 🙂

Zdjęcia z 2015 roku 🙂

sesja świąteczna

kartki świąteczne

Przy tej sesji za tło służyło białe płótno na stojaku. Do tego świecąca choinka i kilka ozdób, które miały stworzyć klimat. Zamysł był nieco inny ale wykonanie z dziećmi zawsze przynosi wiele niespodzianek.

sesja świateczna

Gdy dzieciom zaczyna się nudzić to najlepiej zająć im czymś ręce. Gorzej jak skupią się na danym przedmiocie, zamiast patrzeć się w aparat 😉

sesja święta

Ważne jednak, by to była dobra zabawa. Spośród wielu zrobionych zdjęć, zawsze wybierze się to, które będzie nam odpowiadało 🙂

 

świeta zdjęcia

Mamy już zdjęcia- co dalej?

Możemy skorzystać z darmowych programów do obróbki zdjęć, by nadać im nieco świątecznych akcentów 🙂

  • Pickmonkey – wgrywamy zdjęcie i możemy je obrobić, jak tylko chcemy.

Taki jest u nas efekt końcowy (minusem jest brak polskich znaków, ale sam napis można dodać w innym programie).

ZMINIEONE PICKMONKEY

  • pixlr.com – wchodzimy na stronę, dodajemy zdjęcie i wciskamy „Browse”. W tym programie również mamy kilka funkcji, by poprawić zdjęcie. Są różne naklejki, jest możliwość nałożenia ramki, czy innych efektów. 

ZMIENIONE PIXLR

  • PhotoScape  – darmowy program, który należy najpierw ściągnąć.


ZMIENIONE W PHOTOSCAPE

Jak wysłać kartkę?

W tym roku skorzystałam z oferty, którą znalazłam na allegro (TUTAJ) – wystarczy mieć zdjęcie, wybrać wzór kartki oraz życzenia i gotowe. Kiedy kartki do mnie przyjdą to roześlę je do rodziny. 

Taki mamy tegoroczny projekt:

kartka świąteczna

Mam nadzieję, że zachęciłam was do stworzenia swojej, wyjątkowej kartki świątecznej 🙂

DSC_1817

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

Podziel się