Planujesz pierwsze wakacje ze swoim nowym członkiem rodziny? Jesteś zestresowany i szukasz wskazówek, które sprawią, że Twoja podróż przebiegnie gładko i bezproblemowo? W tym artykule omówię najważniejsze kroki pokazujące jak zaplanować wakacje, aby było to radosne przeżycie bez niepotrzebnych obaw, że coś pójdzie nie tak. Podróżowanie z dzieckiem bywa trudne i wymaga wielu wcześniejszych przygotowań. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie możliwe pułapki, to jest szansa, że stworzysz idealne pierwsze wspomnienia ze swoim noworodkiem.

Zadbaj o dokumenty

Złóż wniosek o paszport dla noworodka co najmniej osiem tygodni przed podróżą. Przygotuj wszystkie wymagane dokumenty, w tym akt urodzenia i zdjęcia. Jeśli pójście do studia fotograficznego, aby zrobić zdjęcie dziecku sprawia, że ​​​​się wzdrygasz- nie martw się. Jest lepsze rozwiązanie. Najprostszym sposobem, by zrobić zdjęcie do dowodu dla dziecka w domu jest pobranie jednego z programów do robienia zdjęć do dowodu osobistego. Takie programy pozwalają na zrobienie zdjęć całej rodzinie bez wychodzenia z mieszkania i przechodzenia przez piekło uspokajania dziecka w studiu fotograficznym oraz narażania go na stres związany z przebywaniem w otoczeniu nieznajomych. To bardzo proste: wybierz jedno ze zdjęć swojego dziecka, które już posiadasz lub zrób nowe swoim aparatem, otwórz je w programie, wybierz typ dokumentu, a program automatycznie przytnie je do odpowiedniego rozmiaru.

Zadbaj o ubezpieczenie podróżne dla każdego członka rodziny

podróżowanie z dziećmi

Ubezpieczenie podróżne może zapewnić dodatkową ochronę, jeśli podczas podróży wydarzy się coś nieoczekiwanego. Dostawcy ubezpieczeń podróżnych oferują różne opcje ubezpieczenia, które można zastosować podczas podróży. Wybierz dla siebie i swoich dzieci najlepszy plan ubezpieczenia, który zaspokoi Twoje potrzeby.

Ubezpieczenie podróży może uchronić Cię przed następującymi problemami:

 • Nagłe przypadki medyczne i inne.
 • Odwołanie i opóźnienie podróży.
 • Utrata lub uszkodzenie przedmiotów, w tym bagażu, paszportów i pieniędzy.

Jeśli nie masz ubezpieczenia podróżnego, będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni, aby rozwiązać wszystkie problemy podczas podróży. Albo też możesz stracić pieniądze, jeśli będziesz musiał odwołać podróż. To może kosztować ogromną sumę pieniędzy. Sprawdź artykuł  turystyczne ubezpieczenie dla dzieci, aby dokładniej zapoznać się z tematem.

Poszukaj linii lotniczej przyjaznej rodzinie

Każda linia lotnicza obsługuje klientów, czasem jednak ich docelowi odbiorcy mogą się różnić. Niektóre linie lotnicze koncentrują się na lotach biznesowych, inne na studentach i osobach z niskim budżetem, a niektóre kierują swoją politykę do rodzin. Przeprowadź własne analizę na podstawie tego, gdzie mieszkasz i dokąd podróżujesz. Ponadto sprawdź linie lotnicze, które wybrałam dla Ciebie, które wydają się najbardziej atrakcyjne na rodzinne wycieczki:

 • Emirates
 • British Airlines
 • Singapore Airlines
 • Qatar Airlines
 • Lufthansa
 • JetBlue

Zaplanuj swoją podróż z wyprzedzeniem

podróże z dziećmi

Planując podróż, nie zapomnij też pomyśleć o zwiedzaniu. Istnieją różne sposoby, aby to zaplanować. Możesz zrobić własne rozeznanie, gdzie wybrać się na wycieczkę. Jednak prostszym sposobem jest wybranie atrakcji, które chcesz odwiedzić, a następnie pozwolenie, by osoba, która zajmuje się planowaniem wycieczek, przekształciła je w idealny plan podróży. Pomyśl też o tym, co można zrobić samemu w wakacje bez pośpiechu i rozproszenia uwagi dzieci i wygospodaruj na to trochę czasu.

Poproś o pomoc

Wakacje za granicą z dziećmi mogą być dość męczącym doświadczeniem. Aby wakacje były przyjemne dla wszystkich, rozważ zaproszenie krewnych, na przykład dziadków, aby towarzyszyli Ci w Twojej przygodzie, ale upewnij się, że zgodzą się pomóc Ci w opiece nad dziećmi. Jeśli nie są dostępni to zapytaj znajomych z dziećmi. W ten sposób możecie na zmianę opiekować się dziećmi, więc każda para otrzyma pół urlopu, aby rzeczywiście odpocząć i dobrze się bawić. Pomoże Ci to również obniżyć koszty zakwaterowania, wynajmując mieszkanie lub dom i dzieląc koszty na cztery części.

Zaopatrz się w dodatkowe przekąski i butelki

Podróżowanie wywołuje głód, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo przekąsek dla starszych dzieci i dla siebie, a także przygotuj dodatkowe butelki z mlekiem lub mieszanką dla niemowlaka. Nie rób jednak butelek przed kontrolą bezpieczeństwa, ponieważ mają oni prawo je zutylizować. Nie oznacza to, że zrobią to automatycznie. Jednak aby uniknąć dodatkowych obaw, przygotuj butelki po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa. Sprawdź artykuł zasady podróżowania z dziećmi, aby dowiedzieć się, co jeszcze musisz przygotować przed wyjazdem.

Pierwsze rodzinne wakacje to niezapomniane i emocjonujące wydarzenie w życiu każdego! Więc nie daj się przytłoczyć milionem rzeczy, które musisz zrobić. Zamiast tego weź głęboki oddech, zrób listę rzeczy do zrobienia, a wszystko będzie dobrze.

 

*Wpis sponsorowany

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

 • podlajkujesz go albo udostępnisz
 • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
 • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
 • dołączysz do nas na Instagramie 

Podziel się