Stało się- Lila nie miała ochoty już spać w swoim łóżeczku. Rozkładana kanapa rodziców okazywała się za ciasna dla naszej trójki- w tym jednego osobnika bardzo ruchliwego, a drugiego chrapiącego (ale ciiii).

Musieliśmy podjąć decyzję o zakupie nowego łóżka. Wiadomo było jedno- ma być podwójne. Dziewczyny mają wspólny pokój, a podwójne łóżko to oszczędność miejsca. Niby logiczne, a nie do końca proste.

Laurze marzyło się łóżko piętrowe. Mnie kusiły tego typu łóżka, bo wybór w tym temacie jest ogrooomny!

Bez tytułu

Prawda, że świetne? Strasznie mnie kusiły, a to jeszcze nie wszystko- cały wybór TUTAJ.

Ale… No właśnie było jedno „ale”, a może nawet kilka. Piętrowe łóżko to fajny gadżet. Ładnie wygląda, zajmuje mało miejsca. To również duża frajda dla dziecka, bo może się wspinać. Przynajmniej dla starszego dziecka. Moja 3 latka już by sobie świetnie poradziła z codziennym wspinaniem się. Młodsza również. I tu pojawia się problem. Wolałabym, aby moja niespełna dwulatka odpuściła matce nerwów.

Już widzę oczami wyobraźni jakby obie wchodziły po raz n-ty na górę, a potem młoda wołałaby, bo nie umiałaby zejść. Gorszego scenariusza nie przewidywałam, a wiadomo, że może być różnie. Nie mówiąc już o usypianiu- wyobrażacie sobie matkę, która usypia dziecko leżąc obok niego na piętrowym łóżku. No dobra- matka, jak matka. Ale ojciec by ugrzązł, jak nic i musiałby tak zostać na całą noc.

Zatem- już ustaliliśmy, że piętrowe łóżko to niezbyt dobre rozwiązanie dla 3 latki i 20 miesięczniaka. Ale dla 5 i 6 latka, czemu nie? Jednak zanim dzieci mi podrosną to fajnie by było odzyskać swoje łóżko, więc…

Padło na mega funkcjonalne podwójne łóżko ale (i tu uwaga) parterowe :). Bezpieczniej, bo w razie nocnych przechadzek dziecko nie spadnie z dużej wysokości. A i Laura była zachwycona, bo śpi wyżej od młodszej siostry.

DSC_1248

Na dodatek w dzień wygląda jak typowa kanapa. I od razu znika problem z brakiem oparcia, gdy siedzisz i czytasz książkę młodej. Wiem, o czym piszę, bo niektórzy pewnie pamiętają poprzednie łózko Laury (TUTAJ).

A rozkłada się w ten sposób.

DSC_1255

Całkiem wygodnie się na nim siedzi. W końcu pokój dziewczyn nabrał wyrazu 🙂

DSC_1434

Łóżko pochodzi ze strony Interbeds.

Samo łóżko to nie wszystko! Przydałaby się jakaś pościel. A może taka?

DSC_1540

Końcowy efekt? Proszę bardzo 🙂

DSC_1537

Dobra, dobra, wiem, że fajnie się prezentuje ;). Pościel, zasłony oraz pojemniki na zabawki to wszystko pochodzi ze strony Sangotrade.

DSC_1538

 P.S. Napiszcie chociaż czy Wam też się tak podoba pokój, bo ja mogę nie być obiektywna 😉

 
Podziel się