W naszych wyobrażeniach chcemy dokonywać rzeczy niezwykłych. Chcemy, by nas chwalono, podziwiano. Wciąż dążymy do tego, by inni nas akceptowali. Za wszelką cenę. Czasem robimy to świadomie, a czasem mniej.

Jednak każdy chce się czuć spełniony. Wychodząc za mąż, albo po prostu wiążąc się z partnerem, zapewne roztaczałaś sielankową wizję szczęścia. Przecież się kochamy- świat mamy u swoich stóp. Teraz już wszystko się ułoży. Jednak układa się różnie.

Kiedy przychodzą na świat dzieci to okazuje się, że Twój czas się kurczy. Niekiedy zupełnie z niego rezygnujesz na rzecz innych. Między kolejną zmianą pieluch i staniem przy garach, myślisz nieraz „Czy tylko na tyle mnie stać?”. Zewsząd słyszysz, że chcieć to móc. Czujesz się w obowiązku dokonywać wielkich rzeczy, ale jak to zrobić, gdy jeden osobnik wisi Ci na piersi, a drugi nie chce puścić nogawki?

CZUJESZ TĘ FRUSTRACJĘ?

Ja czułam ją bardzo często kiedy moje córki były mniejsze. Doskwierało mi poczucie, że życie toczy się poza moimi 4 ścianami. Na świecie dokonują się wielkie rzeczy, a dla mnie niesamowitym osiągnięciem było wyjście z domu z roczniakiem i niemowlakiem bez wrzasków. I powrót bez obiecywania sobie pod nosem, że to już na pewno ostatni raz, bo inaczej zamkną mnie w psychiatryku.

DAŁAM SOBIE WMÓWIĆ, ŻE NIE ROBIĘ NIC WAŻNEGO

Prawie uwierzyłam, że mam trenować fitness z jedną córką na rękach, a do drugiej mówić w tym czasie po angielsku, by jak najszybciej przyswoiła obcy język.

Dałam się wciągnąć w pogoń. Przez moment przestałam dostrzegać, jak wiele robię, a wciąż wymagałam od siebie więcej.

NIE DAJ SIĘ ZASZUFLADKOWAĆ

Czasy wymagają od nas, by żyć na pokaz. To często prowadzi do zguby. Do obwiniania się, że jako mama jesteś niewiele warta. A to nieprawda.

Zostałaś z dzieckiem/ dziećmi w domu? To jest Twoje powołanie. Twoją „publicznością” są dzieci- to dla nich się starasz, to one Cię ocenią. Nie Ci ludzie z zewnątrz.

Czujesz się mało spełniona? Daj sobie czas- a każdą wolą chwilę poświęć na to, by dowiedzieć się w jakim kierunku chcesz się rozwijać, co da Ci poczucie spełnienia?

Dzieci w końcu podrosną, znajdziesz więcej czasu na realizację celów.

Ale ponad wszystko…

UWIERZ, ŻE ZASŁUGUJESZ NA GWIAZDKĘ Z NIEBA

Znam wiele mam, które żyją z poczuciem beznadziejności. Przestały wierzyć, że spotka je coś miłego, coś odmieni ich los. Jest praca, dzieci, dom, obowiązki i tak mija dzień za dniem.

A najgorsze, co możesz sobie zrobić to stracić wiarę. Wiara daje nadzieję, a nadzieja popycha nas do działania. Nie odbieraj sobie szansy.

Gwiazdka z nieba Katarzyna Michalak

ZAINSPIRUJ SIĘ!

Czas świąteczny to okres, kiedy chcemy czuć atmosferę rodzinnego szczęścia. Pojawia się nadzieja, że kolejny rok przyniesie dla nas coś dobrego.

W tym czasie polecam Ci wziąć jednego wieczoru do ręki książkę, która podnosi na duchu. Gwiazdka z nieba autorstwa Katarzyny Michalak to opowieść, która wciąga. Głównym bohaterem jest Nataniel, ciężko doświadczony przez los. Cała seria zdarzeń, która została zapoczątkowana w wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy, sprawia, że chłopak powoli traci nadzieję, że spotka go coś pozytywnego.

W końcu trafia na małą wioskę na Mazurach, gdzie zaczynają dziać się cuda.

TO MOŻE TEŻ SPOTKAĆ CIEBIE

Kiedy już wciągnie Cię historia i wraz z bohaterem będziesz przeżywać jego wzloty i upadki to nabierzesz pewności, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Za zakrętem może okazać się, iż czeka na Ciebie coś niesamowitego. Warto sięgnąć po swoją gwiazdkę z nieba, warto mierzyć wysoko.

 Gwiazdka z nieba

Wystarczy tylko sięgnąć. Najpierw po książkę, a potem po swoje marzenia. Powieść również pokazuje nam świat z ludźmi o różnych charakterach. Możesz być dobrym człowiekiem, a jednak spotyka Cię wiele rzeczy,które musisz udźwignąć. W końcu pojawią się osoby, które pomogą w dźwiganiu ciężarów- jeśli tylko pozostaniesz sobą i żal nie zmieni Twojego serca.

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do przeczytania książki Gwiazdka z nieba. Otacza nas wiele niesprawiedliwości, zatem musimy nauczyć się podsycać naszą wiarę w innych ludzi.

Jeśli masz ochotę przekonać się jak wartościowa jest to pozycja książkowa to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Mam do rozdania dwie książki Gwiazdka z nieba

Konkurs TUTAJ.

Podziel się