Czasem łapię się na tym, że tęsknię za niemowlakiem w domu. Dziewczyny już chodzą do przedszkola, a we mnie raz na jakiś czas odzywa się tęsknota.

Szczególnie, gdy odwiedzam koleżanki, które niedawno urodziły. Umysł jest na tyle sprytny, że zachowuje te najpiękniejsze momenty, a te gorsze odpycha w otchłań niepamięci. Choć jest kilka rzeczy, który po prostu nie da się wymazać. A kiedy pojawi się maluszek w domu, to warto mieć świadomość, że nie zawsze jest w kolorach tęczy.

Dzisiaj wraz z Natalką zapraszam Cię na podsumowanie 3 rzeczy, które spędzają sen z powiek młodym mamom. I jednak- najważniejszej- czwartej, którą dostaje się w bonusie.

Na co trzeba być przygotowanym?

1.SEN, A RACZEJ JEGO BRAK

Niby wszyscy trąbią, by wyspać się będąc jeszcze w ciąży, bo potem będzie tylko gorzej. Ale nikt nie mówi jak to dokładnie zrobić. A jeszcze lepiej- nikt nie mówi, że brak snu może przeciągać się do 3 pierwszych lat życia dziecka. A może i dłużej.

Ja byłam przygotowana na góra 3 miesiące. A dostałam w pakiecie 5 lat (z racji urodzenia dwójki dzieci w krótkim czasie) przerywanego snu.

Uwierzcie mi- ciężko się na to przygotować, ale warto pozbyć się złudzeń.

Oczywiście każde dziecko jest inne- niektóre szybko zaczynają regularnie spać. U mnie, gdy tylko starsza córka zaczęła przesypiać noce to urodziła się młodsza…Więc chyba rozumiesz w czym rzecz. Przypominam, że doba przy okazji się nie wydłużyła 😉

2.KOLKI

Dopóki nie miałam dzieci to słowo kolka nie istniało w moim słowniku. Gdy urodziła się Laura to aż za dobrze zapoznałam się z tym terminem. Szukałam też różnych sposobów, by ulżyć jej w bólu. Jednak do 3 miesiąca jej życia zmagaliśmy się z nawracającą kolką.

Dźwięk suszarki był nam dobrze znany, sprowadziliśmy nawet kropelki z Niemiec. Jednak to wszystko działało tylko przez chwilę. Trzeba było to przeżyć- a spokój i wieczne tulenie płaczącego dzidziusia to było najlepsze lekarstwo.

I wiesz co? Dopóki sama nie zostałam mamą dziecka, które cierpi na bóle związane z kolką to nie miałabym pojęcia, że maluszek może tyle przejść. I znowu- nie wszystkie malce zmagają się z kolką. Lila nie miała takich ataków, podobnie jak Natalka, którą goszczę w dzisiejszym wpisie.

Jednak Hania- mama na Natalki zmaga się obecnie z inną dolegliwością córki.

A mianowicie…

3.ZĄBKOWANIE

Tak jak zaburzenia snu, czy kolki nie dotyczącą wszystkich dzieci, to ząbkowanie czeka każdego niemowlaka i to bez wyjątków. Prędzej, czy później każdemu dziecku wyjdą ząbki. A napuchnięte dziąsła potrafią bardzo dokuczyć. Ból może się nasilać i być przyczyną słabszego snu i większej ilości marudzenia w ciągu dnia

Jakie są objawy ząbkowania?

Ząbkowanie można łatwo rozpoznać, a głównymi objawami są:

-wrażliwe, czerwona dziąsła

-ślinienie się

– zaczerwienione policzki

-pragnienie żucia wszystkiego, co ma maluszek pod ręką

-gorączka i płacz

-brak apetytu

-częste pobudki w nocy i ogólne rozdrażnienie

Jak sobie radzić z ząbkowaniem?

W chwilach, gdy dziecku doskwiera ból to zawsze dobrym rozwiązaniem jest przytulenie. Można również zaopatrzyć się w gryzaki, które wkłada się do lodówki i dają chwilową ulgę niemowlakowi.

Jako mama dwójki dzieci, które mają już ząbkowanie za sobą mogę Ci też polecić Dentosept A MINI- spray, który ma przyjemny malinowy smak i daje ulgę przy bolesnym ząbkowaniu. Zaleca się go również do stosowania przy aftach, pleśniawkach, czy swędzeniu i pieczeniu dziąseł. Zatem to produkt, który może posłużyć nam na dłużej.

Dentosept to również produkty dla dorosłych. Choćby Dentosept Fast, który daje ulgę przy mikrouszkodzeniach w obrębie jamy ustnej. Bardzo pomocny okazał się on, kiedy miałam wyrywaną ósemkę.

Na co jeszcze warto być przygotowanym?

4.UŚMIECH WYNAGRADZA WSZYSTKO

Tak jak wspominałam- z czasem wszystkie złe chwile idą w zapomnienie, a wystarczy jeden uśmiech, by wiedzieć, że było warto. To wcale nie znaczy, że nie jest dobrze wiedzieć, że będą przeciwności. To znaczy jedynie, że należy doceniać każdą dobrą chwilę.

A jeśli Ty zmagasz się z bolesnym ząbkowaniem dziecka, bądź chciałabyś po prostu wypróbować produkty Dentosept, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość :).

Mam do rozdania 3 zestawy produktów plus gadżety od producenta Dentosept A mini.

Nie może Cię zabraknąć na naszym FB- Mamine Skarby

WYGRAJ JEDEN Z 3 ZESTAWÓW PRODUKTÓW OD DENTOSEPT

Do wygrania są 3 zestawy produktów, w skład których wchodzi Dentosept A Mini i Dentosept FAST oraz gadżety od marki Dentosept.

ZASADY:

1. Konkurs dla fanów EfektDentoseptu i Mamine Skarby na Facebook’u
2. Miło nam będzie, gdy udostępnisz plakat konkursowy oraz zaprosisz znajomych do zabawy
3. W komentarzu pod plakatem konkursowym napisz imię osoby, do której trafi nagroda (np. imię dziecka lub swoje).
4.Konkurs trwa od 23-30.05.2018 roku
Promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana, ani przeprowadzana przez serwis Facebook

REGULAMIN:

1. Sponsorem i organizatorem konkursu jest firma youwillsee sp. z o.o., a współorganizatorem blog Mamine Skarby (mamineskarby.pl).

2. Nagrodami w konkursie są 3 zestawy produktów + gadżety od sponsora

3. W skład każdego zestawu wchodzi: Dentosept A Mini: http://www.efektdentoseptu.pl/dentosept-a-mini/ oraz Dentosept FAST: http://www.efektdentoseptu.pl/dentosept-fast/

3. Konkurs trwa od 23-30.05.2018 roku

4.Wysyłka nagrody tylko na terenie kraju.

5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu.

6. Zwycięzcy zostaną wybrani przez współorganizatora i sponsora na podstawie subiektywnej oceny dotyczącej aktywności danego uczestnika konkursu w trakcie jego trwania (będą brane pod uwagę tylko komentarze pod najnowszymi wpisami na FB. Masowe lajkowanie starych wpisów będzie uznane za spamowanie)*. Fikcyjne konta również nie będą brane pod uwagę.

7. Promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana, ani przeprowadzana przez serwis Facebook.

*Za wyjątkiem osób, które wygrały w dwóch poprzednich konkursach organizowanych przez blog Mamine Skarby

POWODZENIA!


WYNIKI!!!

Czas na wyniki 🙂 Nagroda trafia do 3 osób, a są nimi….

Iwona Brzezińska

Anna Drewniak

Anna Mosoń

Gratuluję serdecznie i proszę o kontakt ze mną- Mamine Skarby w ciągu 5 dni (wysyłamy adres + numer telefonu). 

Przypominam o trwających konkursach: TUTAJ i TU.

 

 

*Wpis powstał we współpracy z marką Dentosept

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie 
Podziel się