Jestem ostatnio maniaczką filmów. Ale najbardziej interesują mnie filmy na faktach. Czemu? Ponieważ inaczej mi się ogląda coś, co wiem, że wydarzyło się naprawdę. Nie jest fikcją i mogło się przydarzyć mi, lub komuś z mojej rodziny. Ostatnio też zaczęłam bliżej przyglądać się sprawom wiary i duchowości. Stąd też mam dla Ciebie dzisiaj listę filmów na faktach z wiarą w tle. To jak? Zaczynamy!

Na pierwszy ogień idzie film, który głęboko zapadł mi w sercu…

1.Cuda z nieba

film cuda z nieba

Historia wobec której nie da się przejść obojętnie. Stała się naprawdę, a wydaje się być taka nierealna. Zdarzenia mają miejsce w rodzinie, która jest wierząca. Przechodzi ona jednak trudną próbę wiary. 

U jednak z córek zostaje zdiagnozowana choroba, która zupełnie zmienia życie rodziny z trójką dzieci. 

cuda z nieba

Ten film wzrusza, momentami przygnębia, ale z pewnością napawa nadzieją. I jest niesamowity. Dosłownie. 

cuda z nieba

Widziałam go już 3 razy i za każdym płakałam. Pewnie dlatego, że sama jestem mamą dwóch córek. Tak, czy inaczej -polecam. By móc spojrzeć na życie nieco inaczej. I może spróbować  przewartościować swój świat. 

Zwiastun:

Film jest dostępny na Netflixie 🙂

2. Faith like potatoes

faith like potatoes

Ten tytuł nie ma polskiego tłumaczenia, a może to i dobrze. Unikamy dzięki temu śmiesznych tytułów, takich jak miało to miejsce choćby przy filmie Dirty dancing, który nagle w polskim tłumaczeniu stał się wirującym seksem 😀

To historia farmerskiej rodziny, która przeprowadza się do RPA i tam próbuje uprawiać ciężką do uprawy ziemię. W tym filmie przekonanie o prawdziwości zdarzeń sprawia, że ogląda się go inaczej. Z większym przejęciem.

faith like potatoes

To trudna i wielowątkowa historia ale z pewnością można z niej wycisnąć wiele dobrego. Można uwierzyć w coś, co wydaje się nie do wiary. 

Zwiastun po angielsku:

Film można zobaczyć TUTAJ.

3. Sprawa Chrystusa

To prawdziwa historia dziennikarza śledczego- Lee Strobel’a. Był on ateistą, a kiedy jego żona stała się chrześcijanką, próbował za wszelką cenę udowodnić, że Boga nie ma. Co z tego wynikło- warto zobaczyć film, by się dowiedzieć.

Zwiastun: 

 

4.Niebo istnieje naprawdę

Prawdziwa historia chłopca, który twierdził, że w czasie operacji opuścił ciało i widział niebo. Jego historia wydaje się być nierealna i z początku nikt nie bierze jej na poważnie. Jednak Colton podaje kilka szczegółów ze swojej wizyty w niebie, o których nawet nie powinien wiedzieć. 

Zwiastun:

Film można zobaczyć na cda lub Gloria.tv

5.Idealna Fala

 

Film z 2014 roku opowiadający historię Iana McCormack’a. Surfera, który wyruszył w poszukiwaniu idealnej fali i przepłacił to życiem. Jednak nie na długo. 

idealna fala

To film, którego końcówka daje do myślenia. Zmusza do rozeznania, co nas czeka po śmierci.

Zwiastun po angielsku:

Można go zobaczyć na cda.

6.Modlitwy za Bobby’ego

Modlitwy za Bobby'ego

Ciekawa pozycja do obejrzenia ze względu na temat jaki porusza. Film opowiada historię Bobbiego Griffitha-młodego homoseksualisty, który wychowywał się w głęboko wierzącej rodzinie.

Jego rodzina należy do kościoła prezbiteriańskiego, który nie akceptuje homoseksualizmu i chłopak musi radzić sobie sam z homofobią społeczeństwa. Na dodatek matka Bobiego za wszelką cenę próbuje go „wyleczyć” z homoseksualizmu.

Skutki niestety są tragiczne. Sam film niesie na koniec nadzieję. 

modlitwy za Bobbiego

Zwiastun po angielsku:

Film do obejrzenia na cda.

7. Przypływ wiary

przypływ wiary

To bardzo emocjonujący film oparty na prawdziwej historii chłopca, który pomimo spędzenia 15 min pod lodowatą wodą i półgodzinnym brakiem pulsu wciąż walczy o życie. 

przypływ wiary

Podczas zabawy na odmarzającym jeziorze adoptowany syn Joyce, John, wpada do lodowatej wody. Wszystko wydaje się już stracone, ponieważ chłopakowi nie udaje się samodzielnie wyjść na brzeg i spędza pod wodą 15 minut. Kiedy przyjeżdżają ratownicy, robią co w ich mocy aby przywrócić życie chłopcu. Transportują go helikopterem do pobliskiego szpitala, jednak pomimo wszelkich starań, czas przez który chłopak miał zatrzymaną pracę serca jest zbyt długi. Joyce jednak się nie poddaje, jej niezachwiana wiara oraz miłość do syna porywa wszystkich dookoła do modlitwy w intencji uzdrowienia Johna.

Zwiastun:

Film do obejrzenia po wykupieniu dostępu na Player.pl

8. Listy do Pana Boga

listy do Pana Boga

Tayler- chory na raka ośmioletni chłopiec pisze listy do Boga. Jego wiara wpływa na wszystkich ludzi z jego okolicy. Niesie wiele dobra. 

Film pokazuje jak niewiele trzeba, by zmienić swoje życie na lepsze i mieć nadzieję mimo choroby i bólu.

Zwiastun po angielsku:

Film do obejrzenia na cda.

9. Błękitny Cud (2021)

błękitny cud

Niesamowity film o wychowawcy, który prowadzi sierociniec dla dzieci. Aby jednak uratować ośrodek przed upadłością wychowawca i jego podopieczni łączą siły ze spłukanym wilkiem morskim. Wszystko po to,  by wygrać bardzo dochodowy konkurs połowu ryb.

Blue Miracle

Film daje nadzieję, a na koniec możemy zobaczyć prawdziwe kadry, które potwierdzają fakt, iż film jest prawdziwą historią. 

Zwiastun: 

Film do obejrzenia na Netflixie.

10. Harriet (2019)

harriet

Harriet Tubman to niesamowita postać historyczna. To afroamerykańska abolicjonistka na dodatek zbiegła niewolnica, która zaczęła działać w ramach Underground Railroad.

To również zwiadowca w armii Unii podczas wojny secesyjnej. Pierwsza kobieta-dowódca tej wojny. Ponadto- ufająca Bogu na każdym kroku. 

harriet

Zwiastun:

Film do obejrzenia na Netflixie.

11. Come Sunday

come sunday

Znany pastor kościoła zielonoświątkowego Carlton Pearson, przeżywa kryzys wiary i wkracza na nową duchową ścieżkę, która może doprowadzić do rewolucji w jego życiu.

come sunday

Zwiastun:

 

Film do obejrzenia na Netflixie.

10. Dotknij nieba / I can only imagine

dotknij nieba

To nowy film, który wszedł do kin 5 października 2018. Bardzo wzruszający. Opowiada prawdziwą historię Barta Millarda, który wychowuje się bez matki i jest skonfliktowany z despotycznym ojcem. 

dotknij nieba

Historia, która pokazuje, że z czegoś bardzo złego może wyjść wiele dobrego. Bardzo polecam!

Zwiastun: 

11. Woodlawn

filmy z wiarą w tle

Prawdziwa historia o wierze i marzeniach. Aż ciężko sobie wyobrazić, że naprawdę miała miejsce. I to w czasach, kiedy miało miejsce wiele konfliktów na tle rasowym. 

woodlawn

Zwiastun: 

Film dostępny na chili.com

12. Przełęcz ocalonych

przełęcz ocalonych

Film z 2016 roku. Bardzo poruszający. Trzyma w napięciu.

Scenariusz został oparty o życiorys Desmonda T. Dossa, który był jedynym amerykańskim żołnierzem, który odmówił zabijania i użycia broni. Akcja rozgrywa się podczas II Wojny Światowej. Doss pozostał wierny swoim przekonaniom. Uważał, że zabijanie do niczego nie prowadzi, i w związku z tym odmówił używania broni.

Do czego to doprowadziło? Polecam obejrzeć film, ale uprzedzam, że są tam też mocne sceny- w końcu akcja rozgrywa się w czasie wojny. 

przełęcz ocalonych

Zwiastun:

 

Film do obejrzenia na cda

13. Hoovey / Krok za krokiem

hoovey

Prawdziwa historia młodego koszykarza, który nagle zachorował. Jego stan okazał się poważny, a gra w piłkę niemożliwa. Jednak upór, dążenie do celu oraz wiara sprawiły, że jego los się odmienił.

Zwiastun:

Film można zobaczyć na cda

14. Zbaw nas ode złego

zbaw nas ode złego

Policjant z Nowego Jorku bada serię przestępstw. Pomaga mu znający się na egzorcyzmach ksiądz.

zbaw nas ode złego

Film na faktach, fabuła powstała na podstawie książki Ralpha Sarchiego. Dla widzów o mocnych nerwach- nie bez powodu film znajduje się w kategorii „horror”. 

Zwiastun: 

Film do obejrzenia na Netflixie. 

15. WIERZĘ W CIEBIE

wierzę w Ciebie film

Prawdziwa historia miłości wystawionej na próbę. Gdy wydaje się, że zdobywający popularność piosenkarz i jego ukochana mają świat u stóp, ich szczęście burzy diagnoza, która brzmi jak wyrok.

wierzę w Ciebie film

Zwiastun: 

Film do obejrzenia po zakupie na player.pl

16. Nic do stracenia

Nic do stracenia

To bardzo nowy film – z 2018 roku-biograficzny dramat o brazylijskim ewangeliście i biznesmenie- Edira Macedo. Pokazuje jego dążenie do głoszenia Słowa Bożego i przeciwności, jakie napotyka na swojej drodze. 

nic do stracenia

Bardzo pouczająca historia o bezgranicznej wierze, dążeniu do celu i realizacji planów. To wszystko mimo nieprzychylności otoczenia. 

Zwiastun po angielsku:

Film można zobaczyć na Netflixie.

17. Nic do stracenia (część 2)

nic do stracenia 2

Druga część biograficznego filmu o Edirze Macedo, który musi zmierzyć się ze zdradą, osobistą stratą oraz kontrowersjami otaczającymi kościół, który pomógł założyć.

Film można zobaczyć na Netflixie.

To na razie tyle 🙂 Jeśli znasz jakiś ciekawy film na faktach z wiarą w tle to daj znać.

Powiększymy listę 🙂

Miłego oglądania!

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

Podziel się