Jestem ostatnio maniaczką filmów. Ale najbardziej interesują mnie filmy na faktach. Czemu? Ponieważ inaczej mi się ogląda coś, co wiem, że wydarzyło się naprawdę. Nie jest fikcją i mogło się przydarzyć mi, lub komuś z mojej rodziny. Ostatnio też zaczęłam bliżej przyglądać się sprawom wiary i duchowości. Stąd też mam dla Ciebie dzisiaj listę filmów na faktach z wiarą w tle. To jak? Zaczynamy!

Na pierwszy ogień idzie film, który głęboko zapadł mi w sercu…

1.Cuda z nieba

film cuda z nieba

Historia wobec której nie da się przejść obojętnie. Stała się naprawdę, a wydaje się być taka nierealna. Zdarzenia mają miejsce w rodzinie, która jest wierząca. Przechodzi ona jednak trudną próbę wiary. 

U jednak z córek zostaje zdiagnozowana choroba, która zupełnie zmienia życie rodziny z trójką dzieci. 

cuda z nieba

Ten film wzrusza, momentami przygnębia, ale z pewnością napawa nadzieją. I jest niesamowity. Dosłownie. 

cuda z nieba

Widziałam go już 3 razy i za każdym płakałam. Pewnie dlatego, że sama jestem mamą dwóch córek. Tak, czy inaczej -polecam. By móc spojrzeć na życie nieco inaczej. I może spróbować  przewartościować swój świat. 

Zwiastun:

 

Film jest dostępny na Netflixie 🙂

2. Faith like potatoes

faith like potatoes

Ten tytuł nie ma polskiego tłumaczenia, a może to i dobrze. Unikamy dzięki temu śmiesznych tytułów, takich jak miało to miejsce choćby przy filmie Dirty dancing, który nagle w polskim tłumaczeniu stał się wirującym seksem 😀

To historia farmerskiej rodziny, która przeprowadza się do RPA i tam próbuje uprawiać ciężką do uprawy ziemię. W tym filmie przekonanie o prawdziwości zdarzeń sprawia, że ogląda się go inaczej. Z większym przejęciem.

faith like potatoes

To trudna i wielowątkowa historia ale z pewnością można z niej wycisnąć wiele dobrego. Można uwierzyć w coś, co wydaje się nie do wiary. 

Zwiastun po angielsku:

Film można również zobaczyć na Netflixie

3. Sprawa Chrystusa

To prawdziwa historia dziennikarza śledczego- Lee Strobel’a. Był on ateistą, a kiedy jego żona stała się chrześcijanką, próbował za wszelką cenę udowodnić, że Boga nie ma. Co z tego wynikło- warto zobaczyć film, by się dowiedzieć.

Zwiastun: 

 

4.Niebo istnieje naprawdę

Prawdziwa historia chłopca, który twierdził, że w czasie operacji opuścił ciało i widział niebo. Jego historia wydaje się być nierealna i z początku nikt nie bierze jej na poważnie. Jednak Colton podaje kilka szczegółów ze swojej wizyty w niebie, o których nawet nie powinien wiedzieć. 

Zwiastun:

Film można zobaczyć na cda lub Gloria.tv

5.Idealna Fala

 

Film z 2014 roku opowiadający historię Iana McCormack’a. Surfera, który wyruszył w poszukiwaniu idealnej fali i przepłacił to życiem. Jednak nie na długo. 

 

idealna fala

To film, którego końcówka daje do myślenia. Zmusza do rozeznania, co nas czeka po śmierci.

Zwiastun po angielsku:

Można go zobaczyć na cda.

6.Modlitwy za Bobby’ego

Modlitwy za Bobby'ego

Ciekawa pozycja do obejrzenia ze względu na temat jaki porusza. Film opowiada historię Bobbiego Griffitha-młodego homoseksualisty, który wychowywał się w głęboko wierzącej rodzinie.

Jego rodzina należy do kościoła prezbiteriańskiego, który nie akceptuje homoseksualizmu i chłopak musi radzić sobie sam z homofobią społeczeństwa. Na dodatek matka Bobiego za wszelką cenę próbuje go „wyleczyć” z homoseksualizmu.

Skutki niestety są tragiczne. Sam film niesie na koniec nadzieję. 

modlitwy za Bobbiego

Zwiastun po angielsku:

Film do obejrzenia na cda.

7. Nic do stracenia

Nic do stracenia

To bardzo nowy film – z 2018 roku-biograficzny dramat o brazylijskim ewangeliście i biznesmenie- Edira Macedo. Pokazuje jego dążenie do głoszenia Słowa Bożego i przeciwności, jakie napotyka na swojej drodze. 

nic do stracenia

Bardzo pouczająca historia o bezgranicznej wierze, dążeniu do celu i realizacji planów. To wszystko mimo nieprzychylności otoczenia. 

Zwiastun po angielsku:

Film można zobaczyć na Netflixie.

8. Listy do Pana Boga

listy do Pana Boga

Tayler- chory na raka ośmioletni chłopiec pisze listy do Boga. Jego wiara wpływa na wszystkich ludzi z jego okolicy. Niesie wiele dobra. 

Film pokazuje jak niewiele trzeba, by zmienić swoje życie na lepsze i mieć nadzieję mimo choroby i bólu.

Zwiastun po angielsku:

Film do obejrzenia na cda.

9. Come Sunday

come sunday

Znany pastor kościoła zielonoświątkowego Carlton Pearson, przeżywa kryzys wiary i wkracza na nową duchową ścieżkę, która może doprowadzić do rewolucji w jego życiu.

come sunday

Zwiastun: 

 

Film do obejrzenia na Netflixie.

10. Dotknij nieba / I can only imagine

dotknij nieba

To nowy film, który wszedł do kin 5 października 2018. Bardzo wzruszający. Opowiada prawdziwą historię Barta Millarda, który wychowuje się bez matki i jest skonfliktowany z despotycznym ojcem. 

dotknij nieba

Historia, która pokazuje, że z czegoś bardzo złego może wyjść wiele dobrego. Bardzo polecam!

Zwiastun: 

 

11. Woodlawn

filmy z wiarą w tle

Prawdziwa historia o wierze i marzeniach. Aż ciężko sobie wyobrazić, że naprawdę miała miejsce. I to w czasach, kiedy miało miejsce wiele konfliktów na tle rasowym. 

woodlawn

Zwiastun: 

Film dostępny na chili.com

12. Przełęcz ocalonych

przełęcz ocalonych

Film z 2016 roku. Bardzo poruszający. Trzyma w napięciu.

Scenariusz został oparty o życiorys Desmonda T. Dossa, który był jedynym amerykańskim żołnierzem, który odmówił zabijania i użycia broni. Akcja rozgrywa się podczas II Wojny Światowej. Doss pozostał wierny swoim przekonaniom. Uważał, że zabijanie do niczego nie prowadzi, i w związku z tym odmówił używania broni.

Do czego to doprowadziło? Polecam obejrzeć film, ale uprzedzam, że są tam też mocne sceny- w końcu akcja rozgrywa się w czasie wojny. 

przełęcz ocalonych

Zwiastun: 

Film do obejrzenia na cda

13. Hoovey / Krok za krokiem

hoovey

Prawdziwa historia młodego koszykarza, który nagle zachorował. Jego stan okazał się poważny, a gra w piłkę niemożliwa. Jednak upór, dążenie do celu oraz wiara sprawiły, że jego los się odmienił.

Zwiastun:

Film można zobaczyć na cda

 

To na razie tyle 🙂 Jeśli znasz jakiś ciekawy film na faktach z wiarą w tle to daj znać.

Powiększymy listę 🙂

Miłego oglądania!

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) 
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie 

 

Podziel się