Wspominałam już nieraz, że uwielbiam oglądać filmy na faktach. Szczególnie te, które długo zostają w pamięci i inspirują. Już kilka rankingów tego typu znajduje się u nas na blogu.

Jeśli jeszcze się na nie nie natknęliście to podrzucam linki poniżej: 

>> WARTOŚCIOWE FIMY NA FAKTACH <<

>> SZOKUJĄCE FILMY NA FAKTACH <<

> FILMY NA FAKTACH Z WIARĄ W TLE <<

Tym razem mam dla Was filmy, które są po prostu ciekawe i zainspirowane prawdziwym życiem.

Ciekawi? Zatem nie trzymam Was dłużej w niepewności 🙂

1. DŻUNGLA

Dżungla film na faktach

Film stworzony na podstawie wspomnień słynnego podróżnika-obieżyświata Yossiego Ghinsberga.

 1980 roku pochodzący z Izraela Yossi Ghinsberg postanowił zerwać z panującymi regułami i wyjechał w podróż po świecie zaraz po odbyciu służby wojskowej. W czasie swojej samotnej podróży poznał wiele ciekawych osobowości, lecz bliższą relację nawiązał tylko z Marcusem – nauczycielem ze Szwajcarii oraz z amerykańskim fotografem Kevinem. Pewnego dnia trzej mężczyźni poznają austriackiego przewodnika, który namawia ich na wyprawę do boliwijskiej dżungli, by odnaleźć ukrytą w dziczy wioskę Indian. W skutek nieprzewidzianych wydarzeń ekspedycja, która miała być przygodą życia, zamienia się w koszmar. 

dżungla film oparty na faktach

To zapierająca wdech w piersiach wyprawa w sam środek amazońskiej głuszy. Filmowy survival dla widzów o mocnych nerwach. Tym bardziej poruszający, że do bólu prawdziwy. 
Zwiastun:

Film do obejrzenia w serwisie Netflix.

2. GREEN BOOK

GREEN BOOK FILM

Film opowiada historię dwóch, pochodzących z różnych środowisk i klas społecznych, mężczyzn, którzy w trakcie wspólnej podróży poznają się wzajemnie i zaczynają rozumieć swoje odmienne doświadczenia życiowe. Akcja filmu rozpoczyna się jesienią 1962 roku, gdy Tony „Wara” Vallelonga, niezbyt zamożny cwaniaczek włoskiego pochodzenia, decyduje się na podjęcie pracy jako szofer u wybitnego afroamerykańskiego pianisty Dona Shirleya. Film „Green Book” przedstawia 8-tygodniową podróż Tony’ego i Dona po południowych stanach Ameryki, w trakcie której muzyk daje koncerty u zamożnych ludzi. Podczas wyprawy widzowie lepiej poznają nie tylko osobowość obu głównych bohaterów, a także sporo dowiadują się na temat problemów, z którymi borykali się Afroamerykanie w latach 60. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych.

Prawdziwa przyjaźń, zdolność do poświęceń, zaufanie innym, a także radość z prostych rzeczy to najważniejsze kwestie poruszane w filmie. Relacja dwóch mężczyzn, wywodzących się z zupełnie innych środowisk i klas społecznych, zacieśnia się coraz bardziej, a każdy z bohaterów uczy się od drugiego czegoś cennego. „Green Book” to produkcja, która została oparta na faktach, a dokładnie na zapiskach samego Dona Shirleya oraz listach Tony’ego, które ten pisał do swojej żony w trakcie podróży.

GREEN BOOK FILM OPARTY NA FAKTACH

Film zdobył łącznie trzy Oscary w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali) oraz najlepszy scenariusz, nominowany był również w takich kategoriach jak: najlepszy aktor pierwszoplanowy (Viggo Mortensen) oraz najlepszy montaż. Dodatkowo wyróżniony został także Złotymi Globami dla najlepszej komedii lub musicalu, za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę drugoplanową.

Zwiastun: 

Film do obejrzenia na vod.pl za opłatą. 

3. BIEGNĄC POD WIATR

biegnąc pod wiatr

Dwóch dwunastoletnich chłopców- Solomon i Abdi dorastają razem w odległej etiopskiej wiosce.  Solomon odkrywa pasję fotograficzną- kradnie aparat fotograficzny i jedzie do Addis Abeby, aby zostać fotografem. Z kolei Abdi zostaje w domu i trenuje, aby zostać sławnym biegaczem.

biegnąc pod wiatr

Dziesięć lat później Abdi dostaje się do Etiopskiej Narodowej Drużyny Biegowej i przenosi się do stolicy. Wydaje mu się, że Salomon już nie żyje, ale wewnętrzny głos każe mu poszukać starego przyjaciela. Okazuje się, że Salomon ma się dobrze, ale żyje w zupełnie innej rzeczywistości niż Abdi. Źródłem mocy Abdiego są jego buty do biegania – dla Solomona to miłość żony Genet i trzyletniej córki Fikir.

Zwiastun:

Film do obejrzenie na Cda.pl oraz na HBO GO.

4. PEŁNIA ŻYCIA

pełnia życia

Życie bohatera filmu, Robina Cavendisha, dotychczas było jednym pasmem samych sukcesów. Spełniony zawodowo i prywatnie, przystojny, uzdolniony mężczyzna miał u swych stóp cały świat. Nagle wszystko się zmienia. Rok 1958, Kenia. Robin spędza tu czas ze swoją świeżo poślubioną żoną Dianą. Niespodziewanie zapada na zdrowiu. Ma zaledwie 28 lat i dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie, polio. Jest nieodwracalnie sparaliżowany od szyi w dół i może oddychać tylko za pomocą respiratora. Lekarze dają mu zaledwie trzy miesiące życia.

Zwiastun: 

Film do obejrzenia na cda – TUTAJ

5. ŚWIĘTA JUDY

święta judy film

Oparta na faktach historia adwokatki Judy Wood, która ruszyła z posad amerykańskie prawo azylowe. 

święta judy film

Judy przenosi się z synem z Nowego Meksyku do Los Angeles. Kobieta, specjalizująca się w sprawie imigracyjnym, zajmuje się sprawą Asefy Ashwari – pochodzącej z Afganistanu młodej kobiety, której grozi deportacja. Walcząc o prawo Asefy do pozostania w Stanach Zjednoczonych, Judy inicjuje zmiany w amerykańskim prawie imigracyjnym. Stawką jest życie tysięcy kobiet, które sytuacja zmusiła do opuszczenia rodzimych krajów i szukania azylu w USA.

Zwiastun: 

Film do obejrzenie na Cda.pl

6. NAJLEPSZY

NAJLEPSZY POLSKI FILM NA FAKTACH

Film inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego, walczącego z nałogiem narkomana, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

NAJLEPSZY FILM

Inspirująca opowieść, a do tego prawdziwa. Pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły. Film pokazuje bieg śmierci oraz triathlonowe mistrzostwa świata, w których wziął udział Jerzy Górski. Nie tylko wziął udział, ale i… Warto zobaczyć co tak naprawdę się wydarzyło. 

Zwiastun: 

Film można zobaczyć na stronie ipla.tv za opłatą. 

7. WIERZĘ W CIEBIE

wierzę w Ciebie film

Prawdziwa historia miłości wystawionej na próbę. Gdy wydaje się, że zdobywający popularność piosenkarz i jego ukochana mają świat u stóp, ich szczęście burzy diagnoza, która brzmi jak wyrok.

wierzę w Ciebie film

Zwiastun: 

Film do obejrzenia po zakupie na player.pl

Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe tytuły w zanadrzu to koniecznie podeślijcie, niewykluczone też, że dodam je do listy. 


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • polajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ) ????
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie  lub YouTube

Podziel się