Filmy chrześcijańskie to taka kategoria filmów, które lubię obejrzeć od czasu do czasu. Ich przesłanie do mnie przemawia, a moimi ulubionymi filmami są takie, które są oparte na faktach. 

Te filmy opisałam w artykule:

 Filmy na faktach z wiarą w tle

Zatem jeśli szukasz filmów opartych na prawdziwej historii, koniecznie zajrzyj do powyższego wpisu. 

Z kolei poniżej znajdziesz pozostałe inspirujące filmy chrześcijańskie. Miłego oglądania 🙂

1.CHATAchata

Film porusza temat wiary i zwątpienia. Kiedy człowieka dotyka tragedia, po której ciężko mu się udźwignąć to zaczyna się negowanie rzeczywistości, negowanie istnienia Boga. 

Jak ojciec poradzi sobie ze stratą? Gdzie jest Bóg, gdy dotyka nas tragedia?

Film powstał na podstawie książki o tym samym tytule. Z pewnością jest to pozycja, którą warto obejrzeć.

chata

chata

Zwiastun:

 

Film do obejrzenia TUTAJ

2. FIREPROOF (2008)

fireproof

Film znany również pod polską nazwą „Próba ogniowa”.

Kirk Cameron wciela się w postać Caleba Holta, odważnego kapitana brygady strażackiej, który ponad wszystko ceni sobie poświęcenie i służbę dla innych. Jednak jego małżeństwo chyli się w tym czasie ku upadkowi. 

Film przedstawia pragnienie jednego człowieka, aby zmienić swoje życie i ocalić małżeństwo poprzez uzdrawiającą moc wiary i  przyjęcie podstawowej zasady strażaka: Nigdy nie porzucaj swojego partnera.

 

Zwiastun:

Film do obejrzenia TUTAJ.

3. ODWAŻNI (2011)

odważni film

Czterej mężczyźni- oficerowie broniący prawa, stawiają czoła zagrożeniu każdego dnia. Kiedy jednak tragedia uderza w rodzinę jednego z nich to zaczyna się zmaganie ze swoimi nadziejami, lękami i wiarą. Z tej walki rodzi się decyzja, która całkowicie odmienia ich życie. 

Zwiastun:

Film do obejrzenia na cda

4. WAR ROOM. SIŁA MODLITWY (2015)

WAR ROOM

Świat Tony’ego i Elizabeth Jordanów wali się w ruinę pod naciskiem rozpadającego się małżeństwa.  Tony pławi się w blasku sukcesu zawodowego i igra z pokusami, z kolei Elizabeth pogrąża się w coraz narastającej goryczy. Ich życie przybiera nieoczekiwany zwrot, kiedy Elizabeth spotyka nową klientkę, Pannę Clarę, i zostaje zmuszona do stworzenia „Sali narad wojennych” oraz planu taktycznego modlitwy za swoją rodzinę. W miarę jak Elizabeth próbuje walczyć o rodzinę, ukryte zmagania Tony’ego wychodzą na światło dzienne. Tony musi zdecydować, czy zechce wynagrodzić rodzinie krzywdy i potwierdzić przekonania panny Clary, że zwycięstwa nie trafiają się przypadkiem.

Film do obejrzenia na cda

5. BÓG NIE UMARŁ (2014)

bóg nie umarł

Josh trafia na zajęcia z filozofii, które są prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Ów profesor już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mają zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Josh jako jedyny podejmuje wyzwanie. Ma czas do końca semestru, by przekonać wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje.

bóg nie umarł

Zwiastun: 

Film do obejrzenia TUTAJ.

6. BÓG NIE UMARŁ 2

BÓG NIE UMARŁ 2

Grace jest nauczycielką w liceum. Podczas prowadzenia lekcji historii odpowiada na pytanie uczennicy. Wspomina przy tym działalność Jezusa Chrystusa, po czym dyrekcja szkoły zarzuca jej złamanie przepisu o świeckości instytucji państwowej.

Gdy nauczycielka przeprosi to sprawa zostanie rozstrzygnięta polubownie i zachowa pracę. Jeśli nie, sprawa trafi do sądu i wówczas kobieta może stracić wszystko łącznie z prawem do wykonywania zawodu. Rozpoczyna się sądowy spór.

BÓG NIE UMARŁ 2

Zwiastun: 

Film do obejrzenia TU.

7. BÓG NIE UMARŁ – ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI

BÓG NIE UMARŁ

Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów, bo świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję by usunąć parafię ze swojego terenu.

Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. 

bóg nie umarł światłość w ciemności

Zwiastun:

8. BIEGNIJ I ZWYCIĘŻAJ (OVERCOMER 2019)

OVERCOMER

Życie trenera Johna Harrisona zmienia się z dnia na dzień, gdy otrzymuje szereg niespodziewanych wiadomości. Największy zakład produkcyjny w mieście zostaje zamknięty, a setki rodzin zaczynają przeprowadzać się gdzie indziej. Prowadzi to Johna do stawienia czoła nowym wyzwaniom zarówno na poziomie osobistym, jak i sportowym.

biegnij i zwyciężaj

Kierowany przez dyrektora szkoły do sportu, którego nie zna i nie lubi, czuje się sfrustrowany i kwestionuje swoją wartość, dopóki nie poznaje ucznia zmagającego się z własnymi problemami…

Zwiastun:

Film do obejrzenia na Netflixie. 

9. CZY NAPRAWDĘ WIERZYSZ? (2015)

CZY NAPRAWDĘ WIERZYSZ

To kolejne dzieło twórców filmu „Bóg nie umarł”.

Pastor, poruszony słowami ulicznego kaznodziei, wygłasza kazanie, które z ogromną mocą oddziałuje na innych. A dokładnie na dwanaście osób, które często wbrew głoszonym przekonaniom, odkrywają moc wiary. 

CZY NAPRAWDĘ WIERZYSZ

Zwiastun:

Film do obejrzenia TUTAJ

10.PIOSENKA (2014)

PIOSENKA FILM

Jed King marzy o karierze piosenkarza. Pragnie wyjść z cienia swojego sławnego ojca. Pewnego dnia dostaje propozycję wystąpienia na lokalnym festiwalu wina. Podczas imprezy poznaje córkę właściciela winnicy Rose, w której zakochuje się z wzajemnością od pierwszego wejrzenia. Wkrótce para bierze ślub.

Jed postanawia napisać dla ukochanej żony „Piosenkę”. Utwór szybko staje się wielkim przebojem, a co za tym idzie- Jed nagle znajduje się w centrum uwagi i trafia do świata pełnego pokus. To odbija się na jego relacjach z Rose. Po pewnym czasie życie i małżeństwo Jeda zaczynają się rozpadać.

piosenka film

Zwiastun TUTAJ.

Film można zobaczyć TU

11. BEN_HUR (2016)

ben hur

Czasy rzymskie w Judei. Żydowski książę Juda Ben Hur został fałszywie oskarżony o zdradę przez swego przyrodniego brata, oficera rzymskiego, Messalę. Trybunał rzymski skazał Judę na niewolniczy żywot galernika. Przy życiu trzyma go pragnienie zemsty i powrotu do ukochanej.

ben hur

Zwiastun: 

12. PRZYSIĘGA MAŁŻEŃSKA („A VOW TO CHERISH” 1999)

Przysięga małżeńska

 

Film opowiada o wypełnianiu przysięgi w codziennym życiu. Pokazuje postawę męża, który nie opuszcza żony nawet w chwili smutku i samotności. Nawet gdy dotrzymanie przysięgi małżeńskiej jest trudne i łatwiej by było odpuścić.

Film do obejrzenia na yt (choć słabej jakości):

JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

Podziel się