Dzień kobiet zbliża się wielkimi krokami. Warto odpowiednio uczcić ten dzień. Jednak co zrobić, by prezent na dzień kobiet był trafiony? Nic trudnego, wystarczy skorzystać z naszego mini- poradnika. 

Poniżej znajdziesz propozycje prezentów oraz listę rzeczy, których lepiej nie kupować kobiecie swojego życia. Chyba, że lubisz ryzyko 😉

1. TOREBKA

dzień kobiet co kupić

Dlaczego torebka to dobry pomysł na prezent? Bo jak znasz płeć piękną to pewnie wiesz, że babeczki mają mnóstwo drobiazgów, które lubią nosić ze sobą. Jednak nie zawsze dana torebka pasuje do outfitu, zatem lepiej mieć w zanadrzu kilka kolorów, czy rozmiarów torebek. Wszystko po to, by pasowały na różne okazje.  

Ogromny wybór tej części garderoby znajdziesz TUTAJ

Jeśli jednak nie wiesz jaką torebkę wybrać to najlepiej zwróć się po pomoc do osoby, która najlepiej zna Twoją drugą połówkę. Może to być jej przyjaciółka, czy koleżanka z pracy. 

Wybór jest ogromny, więc z pewnością uda się znaleźć coś odpowiedniego dla kobiety bliskiej Twojemu sercu. 

2. KWIATY

Może to trochę banalne, by pisać o prezencie jakim są kwiaty dla wybranki.  Jednak wciąż zdarza się, iż kobieta w dniu swojego święta nie dostaje od swojego męża, czy partnera nawet kwiatka. 

Drodzy panowie- chcę tu wystosować apel do Was: „Kwiaty są dobre na wszystko”. Nie znam kobiety, która nie lubi dostawać kwiatów, a trochę ich znam. Pamiętajmy też, że warto dawać kwiaty swojej wybrance nawet bez okazji. 

I tutaj musi pojawić się pewna gwiazdka”*”: Jeśli z okazji dnia Kobiet kupujecie kwiaty swojej mamie, teściowej, szwagierce, koleżance, czy innej osobie płci żeńskiej to… Kupienie jedynie kwiatów swojej drugiej połówce będzie zbyt dużym nadużyciem. Dlaczego? Bo Twoja żona/partnerka powinna się czuć wyjątkowa, a nie jak jedna z wielu. 

Warto wtedy odpuścić sobie kwiaty, a podarować prezent, który spełni jej oczekiwania. I to wcale nie oznacza, że trzeba na ten prezent wydać niewiadomo ile… Raczej ma on odpowiadać  pragnieniom, czy choćby drobnym marzeniom. Z pewnością nieraz słyszałeś o tym, co Twoja kobieta z chęcią by zakupiła, albo gdzie by poszła w wolnej chwili. 

Może masaż, albo kolacja przy świecach. Gdy jednak nic nie przychodzi Ci do głowy to sprawdź któryś z poniższych prezentów. 

3. OKAZJE NA DZIEŃ KOBIET

dzień kobiet co kupić

Jest sporo wydarzeń związanych z dniem kobiet. Wiele firm poleca różne produkty w związku z tym świętem. Dlatego warto jest czasem posprawdzać i przekonać się, czy nas coś nie zainspiruje. Dedykowane wydarzenia znajdziesz choćby na TEJ stronie. 

Ja z pewnością ucieszyłabym się z prezentu takiego jak perfumy, słuchawki, czy wspomniane wcześniej torebki. 

CZEGO UNIKAĆ?

Gdy już mamy ogólny pogląd na to, co warto kupić na dzień Kobiet to dobrze by było wiedzieć których rzeczy lepiej unikać. Na tej niechlubnej liście mogą znaleźć się:

-garnki (odpadają też patelnie, talerze, czy sztućce)

-mop do mycia podłóg

-odkurzacz

-karnet na siłownię (gdy nie było WYRAŹNEJ prośby)

-dieta odchudzająca (podobnie jak wyżej)

-felgi, opony, czy inne akcesoria samochodowe

Jestem za tym, by unikać prezentów, które mogłyby sugerować chęć zmiany w drugiej osobie (karnet na siłownię, czy dieta odchudzająca). Chyba, że osoba obdarowana wcześniej wyraziła chęć zadbania o siebie w ten właśnie sposób. Ta chęć musiałaby być wyrażona głośno i wyraźnie. Inaczej wchodzimy na grząski grunt. I możliwość urażenia drugiej osoby jest zbyt wysoce prawdopodobna, że lepiej nie ryzykować. 

Według mnie odpadają również prezenty, które są sprzętami do użytku rodzinnego. Szczególnie te, które służą do sprzątania domu. Ponieważ może to sugerować, iż tylko kobieta jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku w domu. Nie znam wielu osób, które byłby zadowolone z takiego obrotu sprawy. Ale zaraz… Napisałam „Nie znam wielu”? Pomyliłam się. Nie znam ŻADNEJ.

Czy to oznacza, iż wszystkie sprzęty są zakazane? Nie, znam przynajmniej jeden, który mógłby okazać się trafionym prezentem. 

A mowa tu o…

4. EKSPRES DO KAWY

dzień kobiet prezent

Jednak w przypadku tego sprzętu muszą zostać spełnione dwa warunki:

a) kobieta lubi pić kawę

b) wraz z ekspresem do kawy zobowiązujesz się do zaparzania porannej kawy dla swojej kobiety

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne. A jeśli nie wiesz gdzie szukać odpowiedniego ekspresu to zerknij na stronę. Na Ceneo nie tylko jest spory wybór, ale również można porównać ceny oraz zasugerować się opinią o produkcie. 

 

Wierzę, że dzięki moim podpowiedziom spędzisz miło dzień Kobiet i obejdzie się bez niepotrzebnych stresów. Udanego świętowania 🙂

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco)
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

Podziel się