Dzień leci za dniem. Pobudka, szybka kawa, dzieci, mąż, kanapki, przedszkole, praca, zakupy, obiad (nawet pisząc to dostaję zadyszki :D). Wieczorem, gdy dzieci pójdą spać – być może film, na którym i tak zaśniesz.

W pewnym momencie dociera do Ciebie, że się zagubiłaś. Gdzieś pomiędzy obowiązkami przemyka życie. A Twoim drugim imieniem stało się to nieszczęsne na literę „R”. Rutyna. Skutecznie potrafi uprzykrzyć życie. Gdy już mi wystarczająco dopiekła to zdałam sobie sprawę, że… To jest ten czas. Dzieci nieco większe, kolejnego w drodze brak- zatem trzeba wziąć się w garść.

Kiedy spełniam się to od razu widzę wszystko w innych barwach. Jestem milsza dla innych, więcej się uśmiecham – zatem dzieje się to z pożytkiem dla najbliższych. Tak było, gdy starałam się o dotację na założenie działalności, robiłam pierwsze kroki w blogowaniu. Teraz mam już założoną firmę i czuję, że czas na to, by zrobić coś tylko dla siebie.

Na dodatek robienie coś tylko dla siebie- może przynieść korzyści dla innych. Nie tylko masz dobry humor ale…

Ale do rzeczy! Czas na listę, którą zrobiłam dla siebie. Liczę na to, że Cię zainspiruję.

1.CZYTAM WIĘCEJ

Od zawsze lubiłam pochłaniać książki. To była moja taka chwila wytchnienia i zatopienia się w innym świecie. Ostatnio niestety zaniedbałam nieco to zajęcie, więc postanowiłam wygospodarować czas na chwilę z książką. Żeby ta chwila okazała się z pożytkiem dla innych to najczęściej czytam poradniki- o wychowaniu, związkach itd. Może Cię to zdziwi, ale wiele z tego, co przeczytam- wykorzystuję w życiu i widzę jak to zmienia moją rodzinę. Na lepsze- a co się sprawdza to piszę w artykułach na blogu i tak mogę czynić więcej dla innych.

2.ZAPISAŁAM SIĘ DO SZKOŁY

Zapierałam się rękami i nogami. Mówiłam jeszcze jakiś czas temu, że po skończonych studiach już nigdzie nie pójdę. Mam dość nauki. Musiało minąć 8 lat i zmieniłam zdanie.

Wiem, co chcę robić- pomagać rodzinom. Szczególnie, że widzę jak wiele rodzin się rozpada. Nasza przetrwała wiele burz i postanowiłam, iż chcę dawać nadzieję innym. Może być lepiej, może być jak dawniej. Dać narzędzia, doradzać. Aby jedynym wyjściem nie było rozstanie.

Złożyłam dokumenty na studia podyplomowe na kierunku Doradca i Asystent Rodziny. Teraz tylko liczę na to, że kierunek się otworzy (potrzeba jest odpowiednia ilość chętnych).

Moje wahania były też związane z tym, że poświęcę niektóre weekendy na zjazdy, ale te studia trwają tylko 2 semestry, zatem rok powinien minąć szybko.

3. NALEŻĘ DO CHÓRU

Laura jest zapisana na lekcje tańca dwa razy w tygodniu, bo lubi tą aktywność. Lila ma zajęcia dodatkowe w przedszkolu. A ja? Ja od zawsze lubiłam śpiewać i jakoś tak wyszło, że śpiewałam głównie pod prysznicem. Nie licząc swojego wystąpienia na własnym ślubie (TUTAJ). Ale jakoś to moje pragnienie śpiewu zaniedbałam, a od kiedy zaczęłam dbać o rozwój talentów u moich dzieci to pojawiła się myśl: „Czemu nie robisz nic ze sobą w tej kwestii?”. I tak zapisałam się do chóru. Tym sposobem jestem wyżyta artystycznie. Raz w tygodniu mama ma wychodne- w końcu jej się też należy.

A Ty dbasz, by robić to, co lubisz?

4. STARAM SIĘ DBAĆ NIE TYLKO O UMYSŁ, ALE I O CIAŁO

Jeśli mówimy o robieniu czegoś tylko dla siebie to jako kobieta nie mogę zapomnieć o wyglądzie. Staram się dbać o cerę, mam już nawet sprawdzone kosmetyki. Wspominałam też nieraz o moim zapasie sukienek- czekam jeszcze na kolejną dostawę ale ciii… 😉 Jeśli chodzi o włosy to wciąż stosuję suplementy, bo zmagam się z ich wypadaniem, a obcinać nie chcę. Jakoś zdecydowanie lepiej się czuję w długich. Ale mój mąż już niekoniecznie, kiedy wciąż znajduje na swoich ubraniach porzucone przeze mnie włosy 😀 Tą kwestią też postanowiłam się zająć. Tym razem w ruch poszedł Piloxidil*.

PILOXIDIL

To lek przeznaczony na wypadanie włosów na tle androgenowym. Lek hamuje wypadanie włosów i stymuluje ich odrost.

Wyna tle androgenowym jest bardziej powszechne u mężczyzn, jednak może dotyczyć nawet 50% kobiet zmagających się z utratą włosów. Warto zatem sprawdzić przyczynę wypadania i zacząć działać. Takie było też moje postanowienie po wakacjach.

PILOXIDIL

Sam lek może się przydać też naszemu facetowi- gdy zaczną się u niego pojawiać choćby zakola 😀

PILOXIDIL

Sporo tego prawda? Gdy jednak wzięłam się za robienie w końcu czegoś dla siebie to przyświecała mi jedna myśl- by nie stało się to kosztem czasu dla rodziny.

Staram się zatem tak gospodarować czasem, by nie zabrakło go, dla najważniejszych.

Bo ten uśmiech jest BEZCENNY 🙂

 

*A takie informacje można znaleźć na stronie internetowej producenta

 


JEŚLI MYŚLISZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ, TO BĘDZIE MI MIŁO, GDY: 

  • podlajkujesz go albo udostępnisz (wpis TUTAJ)
  • pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza
  • zaobserwujesz mojego Facebooka (wtedy będziesz ze wszystkim na bieżąco) ????
  • dołączysz do nas na Instagramie

 

Podziel się