Dzisiaj nietypowy wpis. Związany z jutrzejszym dniem Matki. Z tej okazji mam dla Was sylwetki 5 kobiet, mam, które zechciały opowiedzieć kilka zdań o sobie. Dla mnie są one wyjątkowe, bo dbają o swoje dzieci i chcą dla nich jak najlepiej. Ponadto są takie, jak Wy, bo są czytelniczkami bloga. A dzięki temu mogłam je bliżej poznać.

Wszystko zapoczątkował post A my to kto? . Jeśli chcecie również podzielić się częścią swojego świata na blogu to zachęcam. A tymczasem oddaję głos innym, czadowym mamuśkom 🙂

Na pierwszy ogień Agata 🙂

DSC_9073

Jestem Agata, mam 26 lat. Mieszkam w małej miejscowości na południu Polski – Koszarawie. Jestem córką, siostrą, żoną, ale od pół roku przede wszystkim mamą maminego skarbka Miłoszka. Mąż Sławomir, 31 lat, internetowa miłość. Poznaliśmy się 7 lat temu na portalu społecznościowym, od prawie dwóch jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. Ostatni semestr studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym ty był ten czas na zastanowienie się co dalej. Szukanie pracy? A może macierzyństwo? Zdecydowaliśmy się na to drugie i dlatego zostaliśmy rodzicami. Nie z przymusu, lecz wyboru. Miłoszek jest naszym całym światem. Oczkiem w głowie zarówno mamusi, jak i tatusia.

DSC_9155

Czym jest dla Ciebie macierzyństwo?

Macierzyństwo jest dla mnie doznaniem nowym, dotychczas nieznanym. Uwielbiam patrzeć na mojego syna, który z dnia na dzień staje się coraz większy, coraz silniejszy, coraz mądrzejszy. Uwielbiam ten jego uśmiech budzący mnie co rano, który powoduje, że niewyspanie idzie w niepamięć.  Macierzyństwo to nie tylko ciągła troska o niego i opieka, ale także poznawanie samej siebie. Przede wszystkim poznawanie granicy swojej cierpliwości, wytrzymałości.

DSC_9184

Jaką chcesz być matką dla swojego dziecka?

Wiadomo, że jak każda z nas, tak i ja chciałabym być dla swojego dziecka jak najlepszą mamą. Mamą  i do tańca, i do różańca. Chciałbym, żeby wiedział, że może liczyć na mnie w każdej sytuacji, mamą z którą mógłby porozmawiać na każdy temat. Dlatego z każdym dniem będę dążyła do tego, aby gdy dorośnie nie wstydził się przyjść i wypłakać w moje ramie oraz powiedzieć KOCHAM CIĘ MAMO.

DSC_9219

Dlaczego jesteś najlepszą matką dla swojego dziecka?

Miłoszek przebywał ze mną każdy dzień, każdą minutę, każdą sekundę przez ponad 9 miesięcy. To ja go przecież nosiłam pod sercem, to ja go urodziłam. Dlatego to ja znam jego rytm dnia, potrzeby i troski, to ja mogę je w pełni zaspokoić. Dlatego każda matka powinna być najlepszą mamą dla swojego dziecka.

Czas na Natalię 🙂

11225786_1589405821330489_1074390125_n

Natalia Napierała lat 34. Wychowałam się w mieście, a urodziłam na wsi, by po latach wrócić z powrotem na wieś 🙂 i nie wyobrażam sobie już innego życia.Uwielbiam piec ciasta, czytać romansidła i inne ciekawe książki, kocham tańczyć. Czasem żałuję, że nic nie zrobiłam w tym kierunku ale nadal nic straconego bo jestem przecież taka młoda (uśmiech). Mam 2 wspaniałych synów: Adrianka, który 1 Maja skończył 5 latek i Rafałka, który 19 stycznia skończył 2 latka. Macierzyństwo nie sprawia mi trudności poza momentami gdy dzieci chorują i widzę jak się męczą…. Reszta przyszła i weszła w krew od razu (uśmiech).

11267660_1589406911330380_642212156_nCzym jest dla Ciebie macierzyństwo?

Macierzyństwo jest dla mnie spełnieniem marzeń o rodzinie jeszcze z dzieciństwa, dopełnieniem kobiecości, nieopisanym doświadczeniem, które z dnia na dzień odkrywa we mnie nowe pokłady energii i osobowości.

11216504_1589406314663773_143755477_nJaką chcesz być matką dla swoich dzieci?

Chciałabym w przyszłości być nie tylko matką przyjaciółką ale i matką, która wspiera i akceptuje wybory swoich synów, matka, która jest obok, a w razie potrzeby służy radą! Nie narzucającą się 🙂

11262959_1589406447997093_293612224_nDlaczego jesteś najlepszą matką dla swoich dzieci?

Jestem jedyną matką, jaką mają moi synowie, jedną z niewielu, a może tylko jedyną przy której czuja się bezpiecznie i nigdy nie zostaną odtrąceni bez względu na to co przyniesie Nam życie. Kocham moich synów Miłością bezwarunkową!

Kolejna mama to Asia 🙂

thumbMoja rodzina: 2 + 1 + 2 + 2 = dwa moje maluchy + moja połówkowa córcia nastolatka + my dorośli + 2 piechy. Taki BAJMN rodzinny: Borys, Asia, Jarek, Magda, Nela 🙂 Kocham ich wszystkich a oni mnie i tak sobie żyjemy z dnia na dzień, wyłapując ulotne chwile, te ważne i te mniej. Na co dzień zabiegani, zapracowani, ale cenimy nasze skrawki codzienności, czasem większe, czasem mniejsze.

Czym jest dla Ciebie macierzyństwo?
Pytasz czym jest dla mnie macierzyństwo… hm… to dla mnie odpowiedzialność, bycie mamą to radość każdego dnia, każdej godziny i mikrosekundy. Bycie mamą to miłość wielka jak wszechświat. Bycie mamą to troskliwość, delikatność i mądrość, która posiadać musimy. Bycie mamą to najpiękniejsze, co mogło mi się przydarzyć, to głębokie uczucie. To łzy radości, nieraz łzy zmęczenia ale też czasem i smutku wszechogarniającego, czy podołamy, czy dobrze postępujemy. To natłok myśli nieustających. To uczucie, które serce rozrywa. Kocham to.
thumb22
 Jaką chcesz być matką dla swoich dzieci?
Czułą,  opiekuńczą ale nie nadopiekuńczą, taką co łzę osuszy i przytuli, taką co ukoi w złej godzinie, taką na dobre i złe.
333

Dlaczego jesteś najlepszą matką dla swoich dzieci?

A czy ja jestem najlepsza dla moich dzieci ? Dla nich zapewne, bo nie mają innej – mówię tu o Nelusi i Borysiu, ale chcę być przyjaciółką i powiernikiem też dla Magdusi, która odkąd dziecko sięga pamięcią to mnie pamięta, odkąd 6 lat skończyła i wtedy nasza taka specyficzna przyjaźń powstała. Chcę być najlepsza i niezastąpiona dla nich i dla siebie, każdego dnia i każdej minuty. Aby byli ze mnie zadowoleni, aby wiedzieli, że dom, który im tworzę z mężem jest dla nich ostoją, punktem najważniejszym na tej ziemi, z którego mogą czerpać siłę całymi garściami.

*Asia jest również autorką bloga: W kawiarence

A na koniec podwójna dawka 🙂 Zuza i Asia.

IMG_0115

Jesteśmy mamami aktywnymi zawodowo, ale z przyjemnością znajdujemy czas na działalność społeczną i na nasze rękodzielnicze pasje. Organizujemy bezpłatne warsztaty szycia i otwarte zabawy dla dzieci z naszego miasta. Mamy sporo energii, którą chcemy dzielić się z innymi.

Zuza – Wulkan energii, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Staram się obdarzać pozytywnym nastawieniem i uśmiechem ludzi wokół siebie. Gdy ktoś zadaje mi pytanie, kiedy znajduję czas na wszystkie aktywności, odpowiadam, że po prostu każdego dnia wstaję 15 min wcześniej.

Asia – Niecierpliwa i szalona. Staram się żyć chwilą i doceniać to co przynosi każdy kolejny dzień. Jak się w coś angażuję to całym sercem. Głowę mam pełną pomysłów, które systematycznie wprowadzam w życie.

ASIA:

Czym jest dla Ciebie macierzyństwo? Macierzyństwo to najpiękniejsza przygoda w moim życiu, która przynosi mi ogromne pokłady pozytywnych emocji. Nigdy nie wiadomo co przyniesie kolejny dzień, ale ze wsparciem mojego męża przy boku, nie ma sytuacji nie do przejścia. 333333 Jaką chcesz być matką dla swoich dzieci?

Taką, do której zawsze przyjdą się wygadać, przytulić czy po prostu pobyć. Chcę aby czuły się kochane, szanowane i docenione. Staram się je nauczyć jak najwięcej, przekazać moje życiowe doświadczenie, aby później umiały sobie radzić w różnych sytuacjach.  

Dlaczego jesteś najlepszą matką dla swoich dzieci?

Spytałam moje dzieci o opinię i usłyszałam, że jestem najlepszą mamą, bo je kocham najbardziej ze wszystkich i daję im jeść – trudno się z tym nie zgodzić. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ZUZA:

IMG_0110Czym jest dla Ciebie macierzyństwo?  Każdego dnia macierzyństwo ma dla mnie nieco inny wymiar. Odkąd jestem matka dowiedziałam się o sobie rzeczy, których pewnie w innych sytuacjach nigdy bym się nie dowiedziała. W pakiecie po porodzie dostałam energetycznego kopa do spania na pół gwizdka, dźwigania fotelika z dzieckiem i siat z zakupami, powtarzania ze spokojem w głosie setki razy tego samego… Matczyna miłość to kochanie pomimo, a nie za coś.

Jaką chcesz być matką dla swojego dziecka? W pierwszym odruchu chciałam odpowiedzieć, że najlepszą. Ale co to dla mnie znaczy? Mądrą, opiekuńczą, pokazującą sposób dojścia do celu, a nie podawanie wszystkiego gotowego na talerzu. IMG_0218Dlaczego jesteś najlepszą matką dla swojego dziecka?

Nie wiem czy jestem najlepszą matką. To chyba pokaże czas. Decyzje życiowe mojego dziecka.  Być może przekonam się o tym za kilkanaście lat, gdy będę odbierać telefon od mojej już wtedy dorosłej córki i rozmawiać z nią o jej życiu.

*Zuza i Asia są autorkami bloga Tutaj Mamy. 

5 różnych kobiet, 3 te same pytanie i podobne odpowiedzi. Tyle w nas cech wspólnych. A najważniejszą jest- dobro dziecka. Pamiętajmy o tym, co nas łączy, a nie dzieli!

Wszystkiego naj Mamuśki :*

Komentarze
Podziel się