W ostatni weekend robiłam generalne porządki w pokoju L&L. Co z a tym idzie- włączyłam im zajmującą bajkę i powoli ale skutecznie zaczęłam odgruzowywać ich pokój.

Stare zabawki, nieużywane gry i maskotki trafiły do worków i zostały zaniesione do piwnicy. Tym sposobem pozbyliśmy się z mężem dowodów zbrodni. Żadna inna metoda u nas nie działa. Kiedy wybór zostawiam dzieciom- to nagle okazuje się, że 99% z nieużywanych do tej pory zabawek, staje się dla nich niezbędna w dalszej egzystencji.

A tymczasem wraz z mężem dokonaliśmy prawie niemożliwego- doprowadziliśmy do ładu przestrzeń naszych córek. Polecam każdemu-łatwiej jest tam teraz utrzymać porządek. Już tak nie przytłacza mnie widok porozrzucanych zabawek, bo skutecznie ograniczyliśmy ich ilość.

Najlepsze jest jednak to, że córki nie zauważyły, by coś im ubyło. To  dowód na to, że zniknęły tylko te zabawki, którymi od dawna już się nie bawiły.

Okazało się, że sprzątanie dało również efekt uboczny- jak na dłoni zauważyłam wszelkie niedociągnięcia, które powstały już na etapie projektowania wnętrza. Dzisiaj postanowiłam być Ciotką Dobra Rada i podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami 🙂

Aranżacja wnętrz – na co zwrócić uwagę:

1) Kolor pomieszczenia

Nasycone barwy i wzorzyste tapety bardzo zmniejszają pomieszczenie. W małych wnętrzach zatem najlepiej jest zastosować jasne odcienie na ścianach. Przy pokoju dziecięcym warto pamiętać o tym, że zabawki same w sobie są kolorowe. Do tego barwne ściany i mamy taki efekt, jaki jeszcze 3 lata temu był w pokoju dziewczyn.

DSC_0535

Niezły misz-masz, prawda? Na szczęście poszliśmy po rozum do głowy i przemalowaliśmy pokój na bardziej sprzyjające dla oka barwy szarości. Efekt końcowy w TYM poście.

2) Podział pokoju na strefy

Idealnym rozwiązaniem jest organizacja przestrzeni i jej podział na część wypoczynkową i rekreacyjną. Miejsce do zabaw oraz miejsce na odpoczynek. Dzięki temu łatwiej będzie nam utrzymać porządek i spójność.

other-room-integra

3) Grzejnik nie musi być nudny

Dlaczego o tym wspominam? Bo w pokoju dziewczyn kaloryfer zajmuje centralną część pomieszczenia. Jakiś czas temu łóżko dziewczyn stało przy oknie i zakrywało grzejnik.

DSC_1248

Nie było to najlepsze rozwiązanie- ciepło rozchodziło się wtedy nierównomiernie.

W krótkim czasie zmieniliśmy położenie łóżka.

DSC_0032

Po odstawieniu stolika i krzesełek- widać jak na dłoni, że grzejnik nieco zaburza ogólny klimat.

DSC_0031

Tymczasem już na etapie projektowania można by stworzyć taką przestrzeń, w której również grzejnik funkcjonowałaby jako ozdoba. Wystarczyłoby zmienić kolor kaloryfera na szary, bądź jasno żółty i już bardziej by mógł się wkomponować- i dopełniać końcowy efekt, a nie go szpecić.

Oto kilka przykładów świetnego zastosowania grzejnika jako ozdoby.

4) Zainspiruj się

Jeszcze na etapie planowania- warto zrobić rozeznanie. Jakie wnętrza nam odpowiadają, w jakim stylu najlepiej się czujemy. Kopalnią inspiracji jest blog Purmosfera. Można na nim znaleźć wiele przydatnych zdjęć aranżacyjnych i porad. Choćby to, w jaki sposób dobrać odpowiedni grzejnik do stylu aranżacji wnętrza i jaki rodzaj ogrzewania najlepiej sprawdza się w domu alergika.

Ja już mam wizję swojego wymarzonego wnętrza. Nie pozostaje mi nic innego jak zbierać do skarbonki i za jakieś kilka, a prędzej kilkanaście lat będę mogła Ci pokazać mój uroczy salon 😀

zdjęcie1zdjęcie 2

A jak to wygląda u Ciebie? Masz już swoje wymarzone wnętrze, a może tak jak ja- jego wizję ?

Podziel się